yasli-cifte-ceza-sokuBodrum’da yaşayan Rıza, Perihan Kocagöz çifti kendilerine tebliğ edilen ceza sonrası ne yapacaklarını şaşırdılar.

74 Yaşındaki Rıza Kocagöz geçirdiği damar ameliyatlarının ardından koltuk değnekleriyle zor yürürken, eşi 60 yaşındaki Perihan Kocagöz ise evinin önünde mahkemelik oldukları lüks villanın sahibinin bilerek akıttığı su yüzünden olduğu iddiasıyla kayarak düşmesi sonucu kalçasına takılan protez nedeniyle topal kaldı.

Ortakent Yahşi Mahallesinde yaşayan çift doğduklarından bu yana yaşadıkları evlerinin çevresine yapılan lüks villaların arasında yaşamaya devam ederken, yan komşularıyla yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle mahkemelik oldular. Komşularının kendilerine hakaret davası açtığını belirten Rıza Kocagöz, “ Biz dava açıyoruz takipsizlik diyorlar, onlar açınca ceza geliyor. Biz bu parayı nasıl ödeyeceğiz? Eşim de ben de zaten zor yürüyoruz. Gelirimiz de sadece 3 aydan 3 aya aldığımız 1200 Lira’lık devlet yardımı” diyerek kendilerine gönderilen cezaya tepki gösterdi.

İlk Tartışma Lağım Borusundan Çıktı

Cezayı ödeyemezler ise kamu kurumunda çalışma cezası çekeceklerini dile getiren Rıza Kocagöz, “ Biz bu şekilde nasıl çalışacağız. Hanım da ben de bu durumdayken nasıl çalışacağız. Mahkemeye gittik, soru bile sormadılar, sonra bu ceza geldi” diyerek şunları söyledi:

“ Komşumuzla lağım borusundan ötürü birkaç sefer şey yaptık, kaymakamlıktan adam getirdim, zabıtaları getirdim, hep ondan yana oldular. Kesesini doldurup salıyor. Bana ‘delisin sen tımarhaneye git’ diye hakaretlerde bulundu. Bundan ötürü devamlı kavga ediyoruz. Mahkemelik olduk. Ben mahkemeye veriyorum, takipsizlik kararı geliyor. Onun mahkemesi olduğu zaman bana ceza geliyor. Bana en son dediği söz şudur: ‘seni ille içeride yatıracağım yada ceza verdirteceğim içim rahat edecek’.”

“Siz Sağlam Kazığa Bağlayamıyorsunuz”

Şikayet üzerine gelen jandarma komutanının kendilerine “ Siz sağlam kazığa bağlayamıyorsunuz” diyerek uğraşmayın onlarla dediğini belirten Rıza Kocagöz olayı şu şekilde anlattı:

“ Yukardan asılı çamaşırlarımıza su tutmuşlar bir gün. Ben yoktum kahvedeydim, telefon gelince eve geldim. Oğlumu çağırdım telefonla, ‘oğlum gel böyle böyle’ diye. Oğlum geldi ‘askerleri çağıralım’ dedi. Hasan Astsubay ile Hakan Astsubay geldi, baktılar, ettiler bunlara su tutulmamış siz kendiniz şey yapmışsınız diye söyledi bize ve arkasından Hasan Astsubay bize dedi ki; ‘siz uğraşmayın bunlarla siz sağlam kazığa bağlayamıyorsunuz, onlar sağlam kazığa bağlıyor’ diyerekten bize bu sözleri söyledi.”

Lüks Villadan Akan Su Nedeniyle Düştü Protez Takıldı

Rıza Kocagöz’ün eşi Perihan Kocagöz ise kalçasına protez takılmasına neden olayı şu sözlerle anlattı:

“Bir Çarşamba günüydü, beyim Pazar gitti, oğlum da çalışıyordu. Ben çağırdım ikisini de. Evimin önünde ayağım kırıldı. Bunlar yüzünden, Gül Hanım’ın suyundan ötürü ayağım kırıldı. Ondan sonra 48 gün hastanede yattım. Üç ay burada yattım. Bir sene oldu kırılan ayağıma protez takıldı, genç protez takıldı. Doktor diyor ki ‘sen oturamazsın kalkamazsın, zor yürüyeceksin’ dedi ama ben yine kendi imkanlarım ile yürümeyi başardım.”

Muhabir: Mehmet Can Meral

Paylaş
  • gplus
  • pinterest