yilmaz-erdogan-(2)Yönetmen, senarist ve oyuncu Yılmaz Erdoğan, Muğla Valisi Amir Çiçek’i makamında ziyaret etti.

Muğla Valisi Amir Çiçek’i makamında ünlü isim Yılmaz Erdoğan, ziyaret etti. Erdoğan, Köyceğiz’de yakın zamanda çekimine başlayacağı, yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı ‘Yeşil Elmalar’ filmi hakkında Vali Çiçek’e bilgi verdi. Yılmaz Erdoğan’a, Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale de eşlik etti.

Kentin sahip olduğu doğal, tarihi ve kültürel değerleri ile muhteşem bir coğrafya sahip olduğunu dile getiren Vali Çiçek, Erdoğan’a ziyareti için teşekkür etti. Turizmle ön plana çıkan Muğla’nın her ilçesinin farklı güzelliklere ev sahipliği yaptığına değinen Vali Çiçek, son zamanlarda Muğla ve yöresinde çekilen ve çekimlerine devam edilen filmlerle birlikte kentin doğal film platosuna dönüştüğüne dikkati çekti.

Kentin ekonomisinin can damarı olan turizmin 12 aya yayılması konusunda yörede çekilen filmlerin tanıtıma çok önemli katkı sağladığını sözlerine ekleyen Vali Çiçek, sinema sanatıyla Muğla’yı seyirci ile buluşturacak ‘Yeşil Elmalar’ filmi için sanatçı Yılmaz Erdoğan’a başarı diledi.

Sinema filmlerinin sosyal ve ekonomik yönüyle Muğla için vazgeçilmez unsur olduğuna değinen Vali Çiçek, “Türkan Şoray ve Yüksel Aksu gibi önemli sinemacılarımız yaz döneminde Muğla’mızın farklı yörelerinde film çektiler. Bu çalışmalar bizi çok heyecanlandırdı. Muğla ve yöresinin tanıtımı ve bilinirliğin artması açısından bu çalışmaların çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Ben bu çalışmaları destekliyorum ve bu çalışmaları yapanlara teşekkür ediyorum. Biz valilik, kaymakamlık ve belediye başkanlarımız ile üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

Ziyarette filmin kendi hayatından izler taşıdığını söyleyen Erdoğan, Muğla’yı ve yöresini çok sevdiğini dile getirdi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest