koycegizde-yolcu-otobusunde-48-kacak-ile-5-organizator-yakalandi_3170_dhaphoto1Köyceğiz’de jandarmanın durdurduğu bir yolcu otobüsünde aralarında yabancı uyruklu 48 kaçak ile 5 Türk organizatör yakalandı.

Köyceğiz İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Döğüşbelen Mahallesi’nde İzmir’den Muğla’nın Köyceğiz ilçesi yönüne giden bir yolcu otobüsünü durdurdu. Otobüste yasa dışı yollardan Yunan Adaları’na gitmeye çalıştıkları belirlenen 6′sı çocuk, 6′sı kadın toplam 48 yabancı uyruklu kaçak ve organizatör olduğu belirtilen 5 Türk yakalandı. Organizatör oldukları ileri sürülen M.A. (35), İ.A. (32), K.K. (25), İ.M.T. (52) ve M.S. (23) gözaltına alındı.

“TATİLE GİDİYORUZ” DİYE BİLET ALMIŞLAR

Suriye, Burma ve Filistin uyruklu 48 kaçağın İzmir Otogarı’ndaki bir firmadan “Bodrum’a tatile gidiyoruz” diyerek, bilet satın aldıkları öğrenildi. Ancak, daha sonra organizatörlerin şoförle konuşup, kendilerini Köyceğiz’e götürmesini istedikleri belirlendi. Köyceğiz Jandarma Karakolu’ndaki işlemlerinin ardından 5 Türk, adliyeye sevk edilirken kaçakların Köyceğiz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edileceği bildirildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest