yurtta-kalan-ograncilere-odulAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Fethiye Erkek Yetiştirme Yurdunda kalan 10 öğrenciye karne hediyesi olarak 5 yıldızlı otelde bir günlük tatil yaptırıldı.

Ortaca ilçesinin Sarıgerme Mahallesi’ndeki otele sabah erken gelen öğrenciler, kapıda karşılayan görevliler eşliğinde odalarına yerleştirildi. Otele gelen öğrenciler gün içerisinde ilk olarak oteli gezdiler. Öğle yemeğini yiyen öğrenciler spor faaliyetlerinden olan okçuluk eğitimi alıp, ok attılar. Plajda düzenlenen etkinliğe katılıp, denize girdiler. Akşam yemeği sonrasında otel içerisinde yapılan eğlence programına katılan öğrenciler gece geç saatte otelden ayrıldılar.
Öğrencileri ağırlayan Seno Sarıgerme Otel Genel Müdürü Eberhard Graupner;”Otelimizin sosyal konulara katkıda bulunması açısında yıl içerisinde birçok ilklere imza attık. Daha önce de çalışan personelimizi ve ailelerini ağırladık. Otelimizde oluşturduğumuz kumbaralarda toplanan bağışları kimsesiz öğrencilere gönderdik; bunlar bizler için çok önemli. Geçmiş olduğumuz yıl ve bu yıl da öğrencilerin bazılarını otelimizde ağırladık. Diğer öğrencileri de farklı gün ve zamanlarda otelimizde misafir edeceğiz ve onları gönüllerince ağırlayacağız” dedi.
Etkinliklere katılan öğrencilerden Oktay Kurt; “Program bize bildirildiğinde ben ve arkadaşlarım heyecanla bugünü bekledik. Arkadaşlarımla otel içerinde düzenlenen programlar kapsamında ok attık, aktivitelere katıldık. Hepimiz çok mutlu ve heyecanlıyız. Bazı arkadaşlarım ilk kez böyle bir aktiviteye katılıyor. Bize bu imkanı sağlayan başta Otel Genel Müdürü Eberhard Graupner ‘e Genel Sekreter Arzu Baran Abla’ya ve tüm otel personeline teşekkür ediyorum” dedi
Fethiye Erkek Yetiştirme Yurdu ve Sevgi Evleri Müdürü Mustafa Çakır ise,” Yurtta kalan 54 çocuğumuz var; bunların 14’ü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin değişik fakültelerinde okuyorlar. Biz çocuklarla yıl boyunca birçok sosyal, kültürel faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Çocukların sosyalleşmeleri açısından bu tür etkinlikler çok önemli. Bu kapsamda yurtta kalan 54 çocuktan ortaokul ve liseye giden 30′u, 10′ar kişilik gruplar halinde Puravida Resort Seno Sarıgerme’de gün boyunca etkinliklere katılıyor, denize giriyor. Bugün ilk olarak okulda derece yapmış olan 10 öğrencimizle karne hediyesi olarak güzel bir gün geçirmelerini sağlıyoruz” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest