Türkbükü Belediyesi’nde Halil İbrahim Kaynar’ın görevden uzaklaştırılmasının ardından siyasi tansiyon hala yüksek. Belediye Başkan Vekili seçimleri sırasında yaşanan hareketlilik Demokrat Parti’nin gövde gösterisi ile devam etti.

Belediye Meclisi’nde seçim sırasında Demokrat Parti’den çıkan iki adaydan Mehmet Özcan, MHP’li meclis üyelerinin desteği ile belediye başkan vekili olmuştu. Milliyetçi Hareket Partisi’nin hamlesine Demokrat Parti Bodrum İlçe Teşkilatı cevap verdi. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire ile birlikte Türkbükü’ne giden İlçe Başkanı Beyler Koca basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Halil İbrahim Kaynar ve çok sayıda partili de katıldı.

Demokrat Parti İlçe Başkanı Beyler Koca ise Türkbükü’nde Demokrat Partili Belediye Başkan Vekili’nin görevde olduğunu ifade ederek, “Demokrasinin gereği olarak meclis başkan vekilini seçmiştir. Bodrum Yaarımadası’nda 4 belediye başkanımız çalışmalarına hızla devam etmektedirler” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon görevden uzaklaştırmalardan dolayı rahatsızlık duyduklarını belirterek, “Halil İbrahim Kaynar kamuda en uzun süre görev yapan arkadaşlarımızdandır.Yarımada’da böyle sık sık görevden alınan arkadaşlarımızın durumu bizi üzüyor. Yeni başkan arkadaşıma çalışmalarında başarılar diliyorum. Başkanıma her zaman destek vereceğim” şeklinde konuştu.

Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire olayı esprili bir dille ele alarak “ Halk arasında şöyle bir söylem var: Önümüzdeki süreçte adı Mehmet olmayan belediye başkanı olamayacakmış. Malumunuz ismi Mehmet olan 6 belediye başkanı olduk. Bu işin esprisi Halil İbrahim kardeşime geçmiş olsun, yeni başkan vekili arkadaşımıza da hayırlı olsun” dedi. 

Göltürkbükü Belediye Başkan Vekili Mehmet Özcan daha önce parti değiştirdiğini ifade etmediğini söyleyerek “ Biz başkanımızla iki dönemden beri aynı partide görev yaptık. Talihsiz bir olay yaşandı. Meclisten arkadaşlar bana görev verdiler. Bizler onun bıraktığı yerden devam ediyoruz. Aynı partiden iki aday çıktık, meclis beni uygun gördü”ifadelerini kullandı.

Halil İbrahim Kaynar ise yaşanılan süreçten bahsederek hukuk mücadelesinin devam ettiğini ifade etti. Son günlerde yaşanan olaylara ilginç bir söylem getiren Kaynar, “ Çobanı olamayan sürüyü gütmek isteyen çok olur. Herkes rahat olsun bizim çobanımız var. Başkan vekilimiz görevinin başındadır. Çalışmalarımıza devam edecektir.” dedi.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest