Sahte Evrakla Plaka Düzenledikleri İddiasıyla Gözaltına Alındılar…

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Büro Amirliği ekipleri tarafından “S” plaka operasyonu düzenlendi. Operasyonda 3 kişi gözaltına alındı.

Konacık beldesinde geçtiğimiz aylarda başlayan soruşturma operasyona dönüştü. Edinilen bilgiye göre, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği Konacık’da sahte evrakla S plaka verilmesi ile ilgili çalışma başlattı. Yapılan teknik takip ve incelemelerin ardından dün gece operasyon gerçekleştirildi. “Belediyenin imkanlarını kullanmak suretiyle sahte evrak düzenlemek” suçlaması ile başlayan operasyon kapsamında A.K. , V.G. ve Ö.K. gözaltına alındı.

Zanlıların sorgusunun Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği’nde sürdüğü işlemlerin tamamlanmasının ardından Bodrum Cumhuriyet Savcılığına sevk edilecekleri öğrenildi.

Sahte evraklarla düzenlendiği tespit edilen 24 plakanın 21′i iptal edilirken, 3′ünün ise arandığı ifade edildi.

Öte yandan operasyondan önce Konacık Belediyesi tarafından konu ile ilgili basın açıklaması yapıldı. Açıklama şöyle;

“Kamuoyuna Duyurulur:

Konacık Belediyesi olarak göreve geldiğimiz ilk günden bu yana gerek beldemizde, gerekse belediye bünyesinde tespit ettiğimiz yanlışlıklara karşı hiçbir zaman sessiz kalmadık. Vatandaşlarımızın en küçük şikâyetlerini dahi, detaylarıyla değerlendirmeyi bir yönetim prensibi olarak benimsedik.

Bu kapsamda;

Vatandaşlarımızın beyanları doğrultusunda bir süredir yapılan araştırmalar sonucunda, servis taşımacılığı yapan bir grubun, belediyemiz zabıta komiserliğinde görevli bir işçimizi de planlarına dâhil ederek, encümenimizin ve yönetimimizin bilgisi dışında konuyla ilgili sahte encümen kararları hazırladıkları, sonrasında bu kararları kopya ile çoğaltarak Trafik Tescil Şubesi’nden “S”, yani servis plakalarını tescil ettirdikleri tarafımızdan tespit edilmiştir.

Sonuç olarak tespit ettiğimiz bu önemli vaka ile ilgili olarak belediyemiz içinde süratle tedbirler alınmış, vatandaşlarımızın uğradığı mağduriyetin giderilmesi için gerekli inceleme ve çalışmalar başlatılmıştır. Konu ile ilgili olarak Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ile irtibata geçilerek, yapılan usulsüzlük adli makamlara sevk edilmiştir.

Vatandaşlarımızın bu türdeki yanlışlığa ya da haksızlığa uğradıkları konularla ilgili rahatlıkla ve samimiyetle belediyemize başvuruda bulunabileceklerini bir kere daha hatırlatır, şahsım ve yönetimim adına gereğinin tereddütsüz yapılacağını bildirir,  Kamuoyuna sevgi ve saygılarımı sunarım.

Mehmet Tosun

Konacık Belediye Başkanı”

Paylaş
  • gplus
  • pinterest