Başkan Mehmet Kocadon Altyapı Çalışmalarının 2012 Yılına Kadar Süreceğini İfade Etti.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 2012′ ye kadar çalışmaların süreceğini söyledi.

 ”Bodrum kısa zamanda alt yapı sorunundan kurtulacak mı ?” şeklindeki soruya, “2012′ ye kadar kurtulmayacak” diye yanıt veren Başkan Kocadon “Geçen sene Gümbet’teydik. Bu sene Cumhuriyet Caddesi’ndeyiz, Neyzen Tevfik’e ineceğiz. Bodrum bu süreçten 2012 yılına kadar geçecek. Yoksa alt yapımız iflas etmek zorunda. Buna hep beraber katlanacağız. Bodrum’un artık toprağın üzerine yatırım yapma zamanı geçmiş. Onun için biz bu yatırımlara devam edeceğiz” dedi.

Cumhuriyet Caddesi’nde devam eden çalışmalar nedeni ile mağdur olduklarını söyleyenler olduğunu kaydeden Başkan Kocadon, “Ama zaten 25 yıldır mağduriyetimiz var” diye konuştu.

Halen su basması olaylarının yaşandığını, bunun yıllardır var olduğunu ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon “Bunları yok etmek için mücadele ediyoruz. Eğer kış turizminden bahsediyorsak Bodrum’un alt yapıda kaliteye ulaşması lazım. Suyu akmayan, yüzde 70 kaçağı olan kanalizasyonu iyi çalışmayan bir Bodrum, maalesef kış turizmine hazır değildir” ifadelerini kullandı.

Kasım ile Mart ayları arasında çalışabildiklerini belirten Başkan Kocadon, “Diğer illerde 12 ay çalışabiliyorlar. Bizim 7 ay gibi çalışamama durumumuz var.  Çalışmaları 5 aya sığdırmaya çalışıyoruz” dedi.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest