2016-bayk-kis-trofesiCFM Soğutma ve Otomasyon ana sponsorluğunda ve Milta Bodrum Marina iş birliği ile Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından düzenlenen 2016 CFM – BAYK Kış Trofesi’nin VI. Ayağı 30 Nisan – 1 Mayıs tarihlerinde 46 teknenin katılımı ile gerçekleşti.

Cumartesi sabah 9:30 da yelkencilere verilen briefing ile başlayan maratonun ilk gününde IRC A sınıfları coğrafi rotada, IRC B ve Destek sınıfları ise iki adet sosis rotada yarıştılar. Akşamında Marina Yacht Club’de gerçekleştirilen 5. Ayak ödül töreninde ödüller sahipleriyle buluşurken artık geleneksel hale gelen hediye çekilişi de unutulmadı. Kazanan şanslı yelkenciler hediyelerini bir sonraki ayakta teslim alacaklar.

Pazar sabahı yapılan briefing sonrasında günün ilk startını alan IRC B ve Destek sınıfları coğrafi rotada rekabet ederken, havanın oturmaması sebebiyle IRC A sınıfları için planlanan sosis rota uygulaması yapılamadı. Günü coğrafi rota uygulaması ile sonlandıran IRC A sınıfları tüm filo ile eş zamanlı marinaya dönüş yaptılar.

Sona 1 kalınan CFM-BAYK Kış Trofesi’nin 7. Ayağı 21 – 22 Mayıs 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Trio Trofe 3. Ayak Yarışları Sona Erdi

Milta Bodrum Marina’nın destekleriyle Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından organize edilen; her teknede en fazla üç kişinin yer alabildiği Trio yarışlarının III. Ayağı 29 Nisan Cuma günü gerçekleşti. Daha zoru denemek isteyenler için organize edilen BAYK Trio Trofe 10 teknenin katılımı ile yaklaşık 17 millik coğrafi rotada gerçekleştirildi.

IRC 1 sınıfında Karavida teknesi Alp Doğuoğlu ve ekibi, IRC 2 sınıfında ise Exit teknesi Emre Derman ve ekibi birinci oldu.
Yarışın ödül töreni CFM – BAYK Kış Trofesi V. Ayak Ödül töreni ile birlikte 30 Nisan Cumartesi akşamı Marina Yacht Club’de yapıldı.

Trio Trofe IV. Ayak 20 Mayıs tarihinde gerçekleşecek.

TRİO TROFE 3. AYAK SONUÇLARI:
IRC 1:
1.Karavida – Alp Doğuoğlu ve Ekibi
2.Matador – Cüneyt Büyükuçak ve Ekibi
3.Jasmin Quattro – Şükrü Uzuner ve Ekibi
IRC 2:
1.Exit – Emre Derman ve Ekibi
2. Mng Kargo Alto – Serdar Öner ve Ekibi
3. Vel 25 – Aytuğ Ürer ve Ekibi

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest