ortacada-ortaokulda-bilim-fuari-(1)Muğla’nın Ortaca İlçesi’nde Şehit Er Gürsel Çelik Ortaokulu’nda, 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı protokolün katılımıyla açıldı. 3 boyutlu yazıcı ile yapılan çalışmaların yanı sıra öğrencilerin hazırladığı bilimsel çalışmalar katılımcılardan tam not aldı.

Şehit Er Gürsel Çelik Ortaokulu’nda, 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı gerçekleştirdi. Ortaca Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Avcı, Ortaca Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yılmaz, Ortaca Meslek Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. Ramazan Güp, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmet Hasgül, şube müdürleri, okul müdürleri, idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler açılışa katıldı.

Konuşma yapan Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yılmaz, “Öğrenciler açısından çok önemli. Gerçekten hayal etmeyi geliştiriyor. Öğrencilerimizin ufkunu açıyor, güzel çalışmalar ortaya çıkıyor. Bundan dolayı Şehit Er Gürsel Çelik Ortaokulu’ndaki öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Güzel eserler ve çalışmalar ortaya koymuşlar” dedi.

Şehit Er Gürsel Çelik Ortaokulu Müdürü Engin Selvi ise “Öğretmen arkadaşlarımıza ve tüm öğrencilerimize verdikleri emek için çok teşekkür ediyorum. Yıl boyunca yaptıkları çalışmaları şuanda bilim fuarımızda sergiliyoruz. TUBİTAK desteğiyle hazırladığımız bilim fuarımızda öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz büyük emek harcadılar. Öğrencilerimiz, öğretim programları ve kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerinde, çeşitli alanlarda toplam 47 projeyi, 72 öğrencimiz 11 danışman öğretmenin nezaretinde, özverili çalışmaları sonucunda ortaya koydular. Emeği olan herkesi tebrik ediyorum ve katılan protokolümüze ve okul müdürlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest