bayk-2019Milta Bodrum Marina iş birliği ile Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından düzenlenen 2019 Bayk Kış Trofesi IV. Ayak Yarışları 23-24 Mart tarihlerinde gerçekleşti. Bayk Kış Trofesi V. Ayak yarışları ise 13-14 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleşecek.

44 Teknenin kayıt verdiği, rekabetin yoğun olduğu hafta sonundan detaylar şöyle:

Cumartesi sabahı brifing için Milta Bodrum Marina’da bulunan Marina Club’da toplanan ekipler, yarış evraklarının temini sonrasında serinin ilk yarışı için denize çıktılar. Yarışların ilk  günü IRC A sınıflarına coğrafi ve şamandıra yarışları yapılırken, IRC B ve Destek sınıfındaki tüm tekneler için coğrafi rota uygulaması yapıldı.

Yarış bitiminde yarışçılara yönelik, Kechi Sailing ile yapılan iş birliği ile temel konularda eğitim seminerleri kapsamında düzenlenen seminerlerin ikincisi gerçekleşti. Bu ayaktaki seminer konusu yarış kuralları oldu.

Milta Bodrum Marina’da bulunan Marina  Club’da  III. Ayak ödül töreni için bir araya gelen yelkenciler müzik ve ikramlar eşliğinde keyifli zamanlar geçirirken III. Ayakta dereceye giren ekipler kupalarıyla buluştu.  Ödül gecesinde Bayk Kış Trofesi IV. Ayak katılımcılarının dahil olduğu çekiliş sonunda şanslı 2 kişi Kechi Sailing ‘den uluslararası geçerliliği olan IYT Bareboat Skipper Eğitimi , IYT VHF Telsiz Ehliyeti , Marshall Island Sea Survivor ( STCW ) eğitimi kazandı.

Pazar günü rüzgar ve hava koşullarının uygun olmaması sebebiyle yarış yapılamazken IV. Ayak yarışlarının sonunda dereceye giren tekneler şöyle sıralandı:

IRC A-1 IRC A-2 IRC A-3
1.DEFİNE 1.ORSA-CHEESE SAILING 1.STORMY-WINDY SAILING
2.GÖZTEPE YELKEN 1925 2.WIND RIDER 2.HENI
3.BOREAS 3.İZMİR YELKEN AKADEMİSİ 3.EXIT
     
IRC B-1 IRC B-2 DESTEK
1. FORTUNA 1.MINX HEDEF YELKEN 1.DENİZ CADILARI-NORA
2.LIQUID SKY 2.BLUES 1 – ÇORLU SAILING TEAM 2.SİRENA
3.KABASAKAL 3.D.ENGİN 3.NİL-KECHI SAILING
Paylaş
  • gplus
  • pinterest