telefonda-50-bin-lirasini-kaptiran-isciye-kocaeliden-destekBodrum’da, telefon dolandırıcılarına 50 bin TL’sini kaptırınca intihar girişiminde bulunan egzozcuda çalışan B.Ö.’ye, Kocaelili işadamı Bülent Uygun’dan destek geldi. Uygun, çevresindeki işdamlarıyla birlikte kendisinin B.Ö.’ye maddi destekte bulunacağını bildirdi.

Bodrum’da sanayi sitesindeki bir egzozcuda çalışan, evli ve iki çocuk babası B.Ö., çocuğunun sünnetinde takılan altınları da bozdurup 10 yıllık birikimini de üstüne ekleyip elde ettiği 57 bin lirayı, bir bankada vadeli hesaba yatırdı. Geçen 9 Haziran’da kendisini arayan, isminin Eda olduğunu söyleyen ve ‘banka görevlisi’ olarak tanıtan kadın, B.Ö.’ya vadeli hesabına devletin destek verdiğini söyledi. Kadın, devlet desteğinin yatırılması yalanıyla kandırdığı B.Ö.’nün kimlik bilgileri ile internet bankacılığı şifrelerini öğrendi. Ardından vadeli hesaptaki para, başka bir hesaba havale edildi. Telefonuna gelen bildirim mesajıyla parasının havale edildiğini görüp bankaya koşan B.Ö., vadeli hesabında 7 bin lira kaldığını öğrendi. 50 bin lirasını kaptıran B.Ö., soluğu emniyette aldı. Bunalıma girerek şikayetçi olmaya gittiği emniyette ikinci katının merdiven boşluğundan atlamak isteyen B.Ö., polis tarafından intihardan vazgeçirildi. Telefon dolandırıcısının kim olduğunun belirlenmesi ve yakalanması için polis çalışma başlattı.

Olayın ardından yaşadıklarını gözyaşları içinde DHA muhabirine anlatan B.Ö., “Köyde ev alacaktım. Hayallerimi, çocuklarımın ailemin geleceğini çaldılar. Artık yaşamak istemiyorum. Bile bile dolandırıldım. Kendilerini banka çalışanı olarak tanıtan kadın çok iyi rol yapıyordu. Sürekli bankadan gelen mesajları ve şifrelerini kendisine ilettim. Meğerse her seferinde paramı çekiyorlarmış. Bu bana çok acı bir ders oldu. Psikolojik tedavi görmeye başladım, yaşamak istemiyorum. Çocuğunuzu öldürüyoruz deseler, kimseye inanmayın. Ben yandım başkaları yanmasın” demişti.

Yaşadıkları yerel ve ulusal basında haber olan B.Ö.’ya destek Kocaelili işadamı Bülent Uygun’dan geldi. İnşaat malzemeleri satışı yapan Uygun, çevresindeki işidamlarıyla birlikte kendisinin de ciddi bir maddi destek vereceği yardım kampanyası başlatacağını DHA muhabirine açıkladı. Uygun, internet korsanlarına de seslenerek, “Bu mübarek ayda işçi kardeşimizin parasını bir şekilde iade edin” çağrısında bulundu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest