bodrumda-turizmKurban Bayramı tatilinin 9 gün olması, sezon sonunun yaklaştığı günlerde Bodrum’da turizmciler için moral oldu. Turizmciler ve seyahat acente temsilcileri, Bodrum’da yoğunluk olduğunu, kötü giden sezon sonunda iyi bir final yapılacağını belirtti.

Bölge ülkelerindeki istikrarsızlıklar, artan terör eylemleri ve Rusya ile yaşanan kriz nedeniyle zor günler yaşayan turizm sektörü için 9 günlük bayram tatili umut oldu. Bodrum Otelciler Birliği (BODER) Başkanı Halil Özyurt, bayramda Bodrum’da açık olan otellerde rezervasyonların iyi olduğunu belirtip, “Doluluk oranları yüzde 90′ları aştı. Kurban Bayramı’nda biraz daha farklı bir tatil dönemi yaşanıyor. İnsanlar kurbanını kesip, ailesiyle bayramlaşıp, tatile öyle çıkabiliyor. Paket tatili tercih edenler de, rezervasyonlarını yaptırdı. Otelciler hazır, hazırlıklar tamam ve artık tatilcileri bekliyor” dedi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel de turizmci için iyi bir final olacağını belirterek “Bu bayramın bir ihtiyaç olduğu açık. Turizmciler hazır. Bu dokuz günlük tatil ile sezon biraz daha ferah kapanacak. Rezervasyonlar iyi gidiyor ama önemli olan o rezervasyonların odalarına yerleşmesidir. Turizmciye, yılbaşından bu yana yaşanan sıkıntıya rağmen, 9 günlük bayram tatili, iyi bir final olacak” dedi.

Turizmci Galip Gür ise “Otellerin hangisinin dolu, hangisinin boş olduğunu bilmek zor ama bayramda yoğunluk yaşanmasını bekliyoruz ve yoğunluğun da sektöre olumlu yansıyacağına inanıyorum. Bodrum’a gelecek tatilcilere de rezervasyonlarını yaptırıp gelmelerini tavsiye ediyoruz, yer sıkıntısı yaşamamaları için. Tabii ki de bu bayram geçmiş yıllardaki bayramlara benzemeyecek ama turizmci için nefes alma dönemi olacak. Asıl isteğimiz sezonun biraz daha uzaması, bayram sonunda bir anda bitmemesidir. İşletmeci arkadaşların da erken kapatıp gitmemesi gerekir. Başımızı dik tutmalıyız, dayanabildiğimiz kadar otelleri açık tutmalıyız” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest