oz-aydinliogullari-fethiye-yanginFethiye’de bir orman ürünleri deposunda çıkan yangın korkuttu. Yarım saatte kontrol altına alınan yangında iş yerinde maddi hasar oluştu.

Fethiye Sanayi Sitesi 253 Sokak’ta Erol Ülker’e ait Öz Aydınlıoğlu Orman Ürünleri Deposu’nda saat 13.30 sıralarında, bilinmeyen nedenle yangın başladı. Yangın kısa sürede depo içindeki ahşap malzemeler ve çatıya sıçradı. İhbar üzerine olay yerine Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Fethiye Grup Amirliği’ne bağlı 5 itfaiye aracı yönlendirildi. İtfaiye erleri hem içeriden, hem de çatıdan alevlere müdahale etmeye başladı. Alevlerin yan taraftaki ekmek fabrikasına sıçramaması için yoğun çaba gösterildi.

Çatıda Kaynak Yapılıyormuş

Yaklaşık yarım saat süren müdahalenin ardından yangın kontrol altına alındı. Bazı görgü tanıkları atölyenin çatısında kaynak işleri yapıldığını ve yangının bu nedenle çıkmış olabileceğini belirtirken, iş yeri sahibi Erol Ülker polise verdiği ifadesinde daha önce elektrik akımındaki kısa devreden yangın çıktığını, bu yangının da benzer nedenden çıkmış olabileceğini söyledi. Yangının kontrol altına alınmasının ardından soğutma çalışmaları başlatılırken, işyerinde maddi hasar oluştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest