BESİAD’da Cenk Sezgin Yeniden Başkan

Bodrum Esnaf, Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) Olağan Genel Kurulu’ nda Cenk Sezgin ikinci kez oy birliği ile başkanlığa seçildi. Sezgin’in listesinde Ak Parti ve CHP İlçe Başkanları da yer aldı.
BESİAD  5. Olağan Genel Kurulu, 50 üyenin katılımı ile gerçekleşti. Cenk Sezgin başkanlığa tekrar seçilirken, başkan yardımcılığına Engin Ali Kaplan, genel sekreterliğe Berk Özer, saymanlığa da Dilek Ertem seçildi. BESİAD’ ın yeni yönetiminde Ak Parti İlçe Başkanı Yılmaz Algül ve CHP İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk de yer aldı.

Tek liste ile yapılan genel kurulda oy birliği ile ikinci kez BESİAD Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Cenk Sezgin, yüksek katılımlı ve birlik içinde bir genel kurul gerçekleştiğini dile getirerek, “Önümüzdeki yıl daha fazla koşarak, çok güzel bir yıl geçireceğiz. Pek çok hedefimiz, pek çok projemiz var. Bunları gerçekleştirmek için konularına, sektörlerine hakim arkadaşlarımızın bir araya geldiği bir yönetim oluşturduk. Bodrum’ daki iş dünyasının ve iş adamlarımızın problemlerine ve güncel konularına eğilmenin yanı sıra, bölgesel ve ulusal konularımız yönetim olarak gündemimizde olacak. Bu konulurda yapacağımız araştırmalarla, çalışmalarla gerek yerel idarecilere gerek iş dünyasına ışık tutmayı hedefliyoruz. Derneğimizin üyesi olsun olmasın tüm iş dünyasını derneğimize katılmaya ve birlikte olmaya davet ediyoruz.” dedi.

Siyasiler Yönetimde

Ak Parti İlçe Başkanı Yılmaz Algül Ve CHP İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk yönetim kurulu üyesi olarak aynı listeden seçildiler. Her iki başkan da bu tür sivil toplum örgütlerinde siyaset dışı çalışılması gerektiğini dile getirerek bu birlikteliğin Türkiye’ de çok ender görüleceğini ve örnek olmasını dilediklerini ifade ettiler. BESİAD Yönetim Kurulu üyesi seçilen AKP İlçe Başkanı Yılmaz Algül genel kurul toplantısını değerlendirerek, BESİAD’ ın Bodrum’ da çalışma hayatına çok etkin çalışmalarla katkıda bulunduğunu ifade etti.

Durmuş Ali Öztürk Bodrum için siyasi kimliklerini dışarıda bırakıp çalışacaklarını vurgulayarak iktidar ve ana muhalefet partisi ilçe başkanlarının Bodrum’ un demokratik yapısını gösterdiğini belirtti.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest

Yorumlar

  1. Ayhan Ongun
    11 Kasım 2010 at 11:47

    CHP İlçe Başkanı, AKP İlçe Başkanıyla aynı platformda çalışırken demokratik oluyor,
    Referandumda Yetmez ama Evet diyen Bodrum Demokratik Anayasa Platformu üyesi CHP liler partiden atılıyor.Bu ne yaman çelişki…………………………

Yorumlara Kapalı.