nihat-ozturk-(1)AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, partisinin kongre süreci ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun genel başkanlığa aday olmayacağını açıklamasını değerlendirerek “Bu bir bayrak yarışıdır. Bizim partimiz bunlardan etkilenecek bir parti değildir” dedi.

Bodrum’da basın mensupları ile bir araya gelen AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Türkiye gündemi, turizm, mülteci sorunu ve Bodrum’a yapılması planlanan TOKİ konularına dair basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Öztürk, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile Nihayet Restaurant’da yaptığı konuşmada “Başbakanımız istifa etmedi. Biz bunu bayrak yarışı olarak değerlendiriyoruz. Bu süreçler kolay süreçler değil. Biz işin hizmet tarafındayız. Sabah 6 buçukta meclisi kapatmış bir milletvekili olarak, aynı gün partide böyle bir değişikliğe gitmesi, kongre sürecinin olmasından ben bir milletvekili olarak etkilenmiyorum. Dün Köyceğiz’deydik, bugün Dalaman ve Bodrum’dayız. Biz 1 Kasım’da aldığımız yetki ile milletin hizmetindeyiz. Bayrak değişikliklerinden bizim partimiz etkilenecek bir parti değildir. Bu bir hizmet yarışıdır. Milletin bizden beklediği dokunulmazlıkların kaldırılması. Komisyon sürecini bitirdik, kolay bir süreç değildi. 16′sında dokunulmazlıklar konusu meclise geliyor. Biz bunlara konsantre oluyoruz” dedi.

 ”Turizme ve turizm yatırımcısına hep destek olduk”

Öztürk, turizm sektörünün ülke için çok önemli olduğunu söyleyerek “Bizim petrolümüz yok, altın veya maden rezervlerimiz yok. O nedenle turizm bana göre çok önemli gelir kaynaklarımızdan birisidir. Bacasız sanayidir. İktidara geldiğimizden bu yana Türkiye’ye gelen turist sayısına bakın, turizmden elde ettiğimiz gelire bakın, şu an üç katından daha fazladır. Hem dolar bazında gelir olarak, hem turist sayısı olarak. Yatak kapasitesini de en az iki, iki buçuk kat artırmışız. Sanki AK Parti’nin turizmin farkında olmadığına dair bir algı yaratılmaya çalışılıyor. AK Parti turizmin de farkında, turizmin ülke ekonomisine faydasının da farkında. Daha da önemlisi turizmin dünyadaki Türkiye imajına verdiği katkıyı da bilenlerdeniz biz. O yüzden turizme ve turizm yatırımlarına hep destek olduk” dedi.

Öztürk, Bodrum Devlet Hastanesi’nin yer tesliminin yapıldığını ve kısa bir süre sonra inşaata başlanacağını belirtti. Milletvekili Öztürk, basın mensupları ile gerçekleştirdiği söyleşinin ardından çarşı esnafıyla bir araya gelerek esnafın sıkıntı ve sorunlarını dinledi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest