akcaalan-park-2Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Akçaalan Büyük Parkı” projesi için çalışmalar başlıyor.

Bodrum’un Turgutreis Mahallesi Akçaalan Mevkii’nde, Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından park ve çevre düzenleme çalışmaları yapılacak. Hazırlanan “Akçaalan Büyük Parkı” projesi ile bölgede yaşayan vatandaşlara sosyalleşebilecekleri bir alan kazandırılarak özellikle gençlerin ve çocukların spora ve çeşitli aktivitelere katılımı sağlanacak. Proje sayesinde bölgede yaşayan vatandaşlar, ihtiyaçları dahilinde dinlenebilecekleri ve yürüyüş yapabilecekleri bir alana da sahip olacak.
Akçaalan Büyük Parkı projesi, toplam 2.906 metrekarelik park alanını kapsarken Fen İşleri Müdürlüğünce yapımı gerçekleştirilecek olan basketbol sahası, yürüyüş ve koşu yollarının dışında kalan alanın 1.250 metrekaresine de ‘çim alan’ yapılması planlanıyor. Parkın içerisinde ayrıca çocuk oyun grubunun olduğu bölüm, dinlenme alanları ve spor alanı bulunacak. Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ayrıca park alanı içerisinde bitkilendirme çalışmalarını da gerçekleştirecek. Çalışmalar kapsamında; ağaç, çalı ve mevsimlik bitkilerin dikim işlemlerini yapılacak.
Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlanılması planlanıyor.
Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, yaklaşan yaz ayları öncesinde çalışmaların hızla devam ettiğini ifade ederek, “Sezon öncesinde asfaltlama çalışmalarımızın yanı sıra çevre düzenleme çalışmalarımıza da hız veriyoruz. Fen İşleri Müdürlüğümüz, Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ile birlikte çevre düzenleme çalışmalarımız ilçe genelinde başlıyor. Halkımızın ve ilçemize tatile gelen misafirlerimizin rahatı için Bodrum Belediyesi olarak tüm personelimizle birlikte özverili bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest

Yorumlar

  1. murat
    10 Nisan 2015 at 21:15

    Bonzai ve Esrar torbacılarının yeni mekanı olacak desenize

Yorumlara Kapalı.