mursel-albanCHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, AKP Muğla Milletvekili Nihat Öztürk’ün basında yer alan iddialarına cevap verdi. Aldan; “Sözde çevreci milletvekili, emek ve emekçi kelimelerini aynı cümlede kullanarak bizleri mutlu etti.”dedi.

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban’ın yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“AKP, Muğla Milletvekili Nihat Öztürk sayesinde sanal gündemler yaratmak pahasına da olsa çevre, ağaç, doğa, emek, emekçi kelimelerini hatırladı.

Bodrum’da 2013 yılında imza töreninde bulunduğu projenin daha sonra Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olması nedeniyle çevreciliğe soyunan, kendisini ağaçlara bağlayan AKP’nin sözde çevreci milletvekili Nihat Öztürk bu sefer de avukatlığa soyunup emek ve emekçi terimlerini hayatında belki de ilk defa cümle içinde kullanmıştır.

Datça’da Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanlığında çalışan vatandaşımızın hakları tarafına ödenmiştir. Ankara’da bırakın gündemi takip etmeyi, saraydan aldıkları talimatlarla her şeye evet oyu veren vekiller Muğla’da sanal gündemlerle vatandaşlarımızın aklını karıştırmaya çalışmaktadır. Oysa Türkiye’nin terörden, turizme kadar birçok çözülmesi gereken sorunu vardır. İzlenen yanlış dış politikalar, oylarını arttırmaya dayalı izlenen siyaset, verilen tavizlerle ülkemizin içinde bulunduğu durum ortadadır. Türkiye Büyük Millet Meclisi sıralarında Muğla’yı temsil eden bir milletvekilimizden bu sorunlarla ilgili çalışmalar yapmasını, çözüm önerilerini sunmasını beklemekteyiz.

Öncelikle CHP Genel Başkanı’mız sayın Kemal Kılıçdaroğlu Nihat Öztürk’ün muhatabı değildir. Emek ve emekçi kelimelerini cümle içinde kullanabilen sayın vekile ’14 yıldır iktidarda olan bir partinin vekili olarak işçiler ve emek mücadelesi veren vatandaşlarımız için ne yaptınız?’ sorusuna cevap vermesini istiyoruz. Dünyanın en pahalı mazotunu çiftçiye kullandırmıyor musunuz? İşçi ölümlerinde ülkemiz kaçıncı sırada? Soma’daki maden kazasına bu işin fıtratında var diyen, işçiyi yerde tekmeleten kim? Sayın vekil son soru ekmek kaç para?”

Paylaş
  • gplus
  • pinterest