Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığı görevine atanan Yılmaz Algül, parti binasında basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya Ak Parti İl Başkanı Gültekin Akça, İlçe Başkanı Yılmaz Algül, parti üyeleri ve kadın kolları katıldı. Güllük eski Belediye Başkanı Yavuz Demir ve iş adamı Mustafa Er’de belde başkanları ile birlikte toplantıya katıldı.

İl Başkanı Gültekin Akça, yaşanan süreci değerlendirerek, “İlimizde 7 ilçemizle ilgili yeni yapılanma kararı alınmıştı. Biz genel merkezle yapmış olduğumuz iştiralerde bazı ilçelerde yeniden yapılanma gerektiğini ifade etti. Bu anlamda 7 ilçemizde istifalar oldu. Kimseyi görevden almadık. Amacımız burada yeni bir yönetim yeni bir heyecandı. Bodrum ilçe başkanının yeniden görevi alması nedeniyle beraberiz. Amacımız burada daha dinamik bir teşkilat oluşturmak” dedi.

Göreve yeniden atanan Yılmaz Algül, göreve yeniden atandığı için çok mutlu olduğunu ifade ederek, “2 Kasım 2008’de göreve geldik. Bu sürece gelene kadar bir çok iş yaptık. Beldelerimizdeki teşkilatlarımızı yeniden yapılandırdık. Kadın kollarımızda her siyasi görüşten katılımlar olmuştur.15 gün önce  yönetim toplanarak istifalarımızı verdik. Bodrum ve ülkemiz için çağdaş laik ve demokratik olarak çalışmalar yapacağımızı belirtmek isterim. Yeni yönetim 10 gün içerisinde belirlenir” dedi.  

İl Başkanı Gültekin Akça, “Ak Parti olarak Bodrum Belediye Başkanı’na bir teklifimiz” olmadı.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest