alkol-bagimlisi-marmarisMuğla’nın Marmaris İlçesi’nde sokakta yaşayan, kimsesiz ve alkol bağımlısı 62 yaşındaki Recep D., vatandaşların ihbarıyla harekete geçen yetkililerce sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra bakımevine alındı. Alkol tedavisi için AMATEM’e götürüleceği belirtilen Recep D. için yapılan çalışmalarına öncülük eden AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, “Alkol ve madde bağımlılarını dışlamak yerine el birliği ile sahip çıkmak zorundayız” dedi.

Marmaris’te sokakta yaşayan, kimsesiz ve alkol bağımlısı Recep D. yi gören bazı esnaf ve vatandaşlar, telefonla ulaştıkları AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk’e durumu iletti, yardımcı olmasını istedi. Yat Limanı’nda alkolün etkisiyle sızmış halde bulunan Recep. D. ambulansla Marmaris Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Çeşitli kontrolleri yapılan ayrıca tahlil ve çekilen filmlerin ardından Recep D., yine ambulansla Muğla’daki bir bakımevine götürüldü. Bakımevinde banyosu yaptırılan ve yeni elbiseler giydirilen Recep D.nin AMATEM merkezlerinden birine götürülüp, alkol tedavisine alınacağı öğrenildi.

“Dışlamak değil sahip çıkılmalılar”

Telefonla açıklama yapan AK Partili Öztürk, “İl ve ilçelerimizde alkol ve madde bağımlılarının tespit edilerek rızalarıyla tedavi olunması için bir takım girişimler başlattık. Bu vatandaşlarımız toplumumuzun bir parçasıdır. Alkol ve madde bağımlılarını dışlamak yerine el birliği ile sahip çıkmak zorundayız” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest