fethiyede-yasayan-alman-kadin-musluman-oldu-_1Fethiye’de dinlediği Kuran tilavetinden etkilenen Alman 49 yaşındaki Angelika Yılmaz Müslüman oldu, “Melek” adını aldı.

Almanya’nın Düsseldorf şehrinde hastabakıcılığı yapan Angelika Haxiu, aynı şehirde yaşayan emekli 56 yaşındaki Yunus Yılmaz ile 9 yıl önce evlendi. 5 yıl önce Türkiye’ye yerleşen çift, Fethiye’nin Çiftlik Mahallesi’nde yaşamaya başladı. İslamiyeti araştıran ve dinlediği Kuran tilavetlerinden çok etkilenen Angelika Yılmaz, hacca gidip gelen komşusuyla yaptığı sohbetlerden sonra Müslüman olmaya karar verdi.

Başını Örttü, “Melek” Adını Aldı

Başını örterek, kendisine destek veren eşiyle Fethiye Müftülüğü’ne gelen Angelika Yılmaz, müftü Oğuzhan Kadıoğlu’ndan ihtida belgesi alıp Müslüman oldu. Almanca mealli Kuran hediye edilen Yılmaz, “Melek” adını aldı.

“İçimden gelerek Müslümanlığa Geçtim”

Çocukluğundan bu yana İslamiyete sıcaklık duyduğunu anlatan Angelika Yılmaz, İslamiyetin temizlik anlayışından çok etkilediğini ve içinden gelerek Müslümanlığa geçtiğini söyledi. İkinci evliliğini Angelika Yılmaz ile yaptığını belirten Yunus Yılmaz ise “Allaha şükürler olsun böyle bir insan çıkardı karşıma. Elimden geldiğince ona yardımcı olmaya çalışacağım. İslamiyetin gereklerini anlatıp, dinini rahatça yaşaması için elimden geleni yapacağım” dedi

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest