Bodrum_ambulans-(5)Bodrum’da zaman zaman yoğunlaşan trafik özellikle acil durum araç sürücülerine zor anlar yaşatıyor.

Özellikle yerli tatilcilerin Bodrum’a akın ettiği dönemlerde Bodrum’un en büyük sorunlarından biri haline trafik, bayramın üzerinden 2 gün geçmesine rağmen bazı saatlerde yine yoğunluğunu koruyor. Özellikle mesai bitim saatlerinde Kıbrıs Şehitleri Caddesi ve ilçe merkezindeki yollarda yoğunluk oluşurken, trafik zaman zaman durma noktasına geliyor. Bu saatlerde trafiğe çıkmak zorunda kalan acil durum araçları ise hiç bir şekilde bu yolları aşamıyorlar.

Bugün öğle saatlerinde sirenleri açık bir şekilde Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nden Bodrum çıkış istikametine gitmekte olan bir ambulans yoğun trafiğin ortasında kalırken, bazı sürücülerin duyarsız tavırları ise dikkatlerden kaçmadı. Özellikle İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün bulunduğu bölgede sirenlerini çalmasına rağmen hiç ilerleyemeyen ambulansa yaya bir vatandaş yardım ederken, ambulans uzun uğraşlar sonucunda açılan yolda ilerlemeye devam etti.

Trafiğin yoğun olduğu saatlerde ambulans gibi acil durum araçlarının çoğu bu sıkıntıyı yaşarken, emniyet şeridinin otopark gibi kullanılması da birçok vatandaşın tepkisine neden oluyor.

Haber: Mehmet Can Meral

Paylaş
  • gplus
  • pinterest