Marmarisli kayıp balıkçı Yasin Kanat’ tan 8 gündür haber alınamadı. AKUT başta olmak üzere polis ve jandarma ekipleri günlerce kayıp balıkçıyı aradı. Kayıp balıkçı Kanat ise arandığını internet cafede öğrendi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, eşinin başvurusu üzerine Sahil Güvenlik, AKUT ve jandarma tarafından 8 gündür kayıp olarak aranan amatör balıkçının, “kafasını dinlemek için” bir adada kamp yaptığı ortaya çıktı.

Zıpkınla balık avlamak için Marmaris’ in Yalancıboğaz mevkiine giden ve o günden sonra kendisinden haber alınamayan Yasin Kanat (25), 8 gündür kayıp olarak arandığını duyunca jandarmaya başvurdu.

Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığına giderek kaybolmadığını beyan eden Kanat’ ın ifadesinde, “Datça’da internete bakarken tesadüfen arandığımı öğrendim. Evden çıkarken birkaç gün dönmeyeceğimi eşime söylemiştim. Gereksiz telaş yapmışlar. Kafamı dinlemek için cep telefonumu kapatmıştım” dediği öğrenildi.

Kanat’ ın Cennet Adası’ nda kamp kurup zıpkınla balık avladıktan sonra, dolmuşla Datça’ ya gittiği belirtildi. Eşinden haber alamayarak telaşlanan Meltem Kanat’ ın kayıp ihbarı üzerine jandarma, Sahil Güvenlik ve AKUT ekipleri tarafından arama çalışması başlatılmıştı. Kanat’ ı bulmak için çaba gösteren yakınları, ilçenin birçok yerine “kayıp aranıyor” ilanları yapıştırmıştı.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest