fethiye-asiklar-tepesi-(3)Muğla’nın Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, kentte “Aşıklar Tepesi” adıyla anılan seyir teraslarını gezdi, yol ve ormanlık alanı inceledi. Çevreyi kirli, çöp konteynerlerini ise boş görünce öfkelenen ve alanı kullanan gençlere seslenen Saatcı, “Hiç kusura bakmayacaksınız delikanlı kardeşlerim. Burayı kullanan arkadaşlarımız sosyal medyada bir araya gelecek. Organize olup, bizimle temas kuracak. Şu kirliliği hep beraber temizleyeceğiz. Ben de dahil temizlik ekiplerimiz buraya gelip temizliğimizi yapacağız” diye konuştu.

Fethiye Belediye Başkanı DP’li Behçet Saatcı, vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine Debboy Mevkii’ndeki seyir teraslarında yürüyerek inceleme yaptı. Genellikle gençlerin otomobil ve motosikletleriyle çıkıp, ilçeyi kuş bakışı izledikleri ‘Aşıklar Tepesi’ olarak anılan bölgede, yola ve ormanlık alana saçılmış çöp yığınlarını gören Başkan Saatcı, yol kenarındaki çöp konteynerlerini de kontrol etti. Konteynerlerin boş olduğunu görünce öfkelenen Saatcı, gençleri sosyal medya üzerinden organize olarak bölgeyi temizlemeye çağırdı.

“Seyir teraslarını aşık çiftlerimiz için yaptık”

Başkan Saatcı, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Seyir teraslarını 2000′li yılların başında aşık çiftler ve ailelerin oturarak çay içip, kahvaltı yapması için inşa ettiklerini anlatan Saatcı, “Ancak önce seyir teraslarını kırdılar. Sonra da 5 metre ötede çöp konteynerleri bomboş dururken, yiyip içtiklerini yere ve alt bölümdeki evlerin üstüne attılar. ‘Aslan yattığı yerden belli olur’ derler. Tabii ki Fethiye Belediyesi’nin temizlik görevlileri var. Burayı her gün temizlememize rağmen diğer gün aynı şekli alıyor. El insaf. Burada belli bir yaş grubu olan arkadaşlarımız var. Yani burayı bu şekle sokmanız için Fethiye’ye karşı kin duymanız gerekiyor.” dedi. Bölgeyi 3 haftadır temizletmediğini belirtip, seyir teraslarına gelen gençlerden organize olmalarını isteyen Başkan Saatcı, “Hiç kusura bakmayacaksınız delikanlı kardeşlerim. Burayı kullanan arkadaşlarımız sosyal medyada bir araya gelecek. Organize olup, bizimle temas kuracak. Şu kirliliği hep beraber temizleyeceğiz. Ben de dahil temizlik ekiplerimiz buraya gelip temizliğimizi yapacağız” diye konuştu.

 ”Ya trafiğe kapatılır, ya da bir daha temizletmem”

Kendileriyle temas kurulmaması halinde önlem alacaklarını belirten Saatcı, “Bizimle hiçbir temas kurmayıp, yine aynı şekilde burayı kirletmeye devam ederseniz ya burası trafiğe kapatılır, ya da ben burada olduğum sürece burası temizlenmez. O kadar netim. Kimsenin bu güzelliğe bu şekilde davranma hakkı yok” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest