Türk Kadını’na seçme ve seçilme hakkı verilmesinin yıl dönümünde Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanlığında basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk kadın kolları başkanı Asuman Ağan, Yalıkavak Belediye Başkan Vekili Nevcihan Özcan,  kadın kolları üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Basın toplantısında konuşan Kadın Kolları Başkanı Asuman Ağan, heyecanlı olduğunu ifade ederek, “Sevgili kadınlar seçme ve seçilme hakkını kullandığımız şu günde sadece kadınlarla konuşmak istiyorum. Kendimize kendi içimize bakarak bugünü değerlendirmek istiyorum . Yarını şekillendiren, geleceği şekillendiren bizleriz. Geleceği yetiştirecek olanlar bizleriz. Geleceğin kadınlarını, erkeklerini bizler yetiştireceğiz. Cesur kadınlar, empati kuran erkekler yetiştirerek geleceğimizi kuralım. 76 yıl önce büyük önder Atatürk’ün bizlere sağladığı seçme ve seçilme hakkımızın bizleri daha da geliştirmesi dileğiyle ayaklarınıza sağlık, yollarımız açık olsun” şeklinde konuştu.

Bodrum İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk ise kadın kolları üyeleri ile gurur duyduğunu ifade ederek, “Bugün sizlerle ne kadar duygulandığımı, ne kadar gurur duyduğumu anlatamam. O kadar şanslı bir ilçe başkanıyım ki anlatamam, Cumhuriyet Halk Partisi sizlerin önderliğinde, sizlerin öncülüğünde iktidara koşuyor. Hepinize gerçekten çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki seçimlerde katkınızın çok büyük olacağını biliyorum. Biz Bodrum Örgütü olarak Türkiye’ye örnek olacak bir kadın kolları teşkilatına sahibiz” dedi.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest