ataturk-koprusunde-dostluk-ve-ozlem-senligi-(1)Muğla’da bu yıl yedinci kez Ortaca ve Dalaman ilçelerini bağlayan Atatürk Köprüsü üzerinde “Dostluk ve Özlem Şenliği” düzenlendi.

Tarım, Çevre ve Turizm Festivali kapsamında Ortaca Belediyesi, Dalaman Belediyesi ve Ege Yolcu Dergisi tarafından Atatürk Köprüsü Dostluk ve Özlem Şenliği’nin bu yıl yedincisi düzenlendi. Ortaca ve Dalaman ilçelerini bağlayan Dalaman Çayı üzerindeki tarihi Atatürk Köprüsü’nde şenlik yapıldı. Her iki ilçenin halkı şenliği ilgi gösterdi. Şenlik, her iki ilçe halkı köprünün ortasında buluşarak karşılıklı çiçek vermesiyle başladı. Motosiklet tutkunları da şenlik alanına girince renkli görüntüler ortaya çıktı. Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, CHP’li Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, CHP’li Ortaca Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali, Avcı Ege Yolcu Dergisi Başkanı Nadir Şahin ve her iki ilçenin halkı etkinliğe katıldı.

Şenlikle hazırlanan halk oyunları gösterisi ile elma yeme, yumurta taşıma, çuvalla koşma, halat çekme, bilek güreşi, balon patlatma, en yavaş motosiklet ve bisiklet sürme yarışmaları düzenlendi. Etkinliklere katılan halk, keyifli dakikalar yaşattı. Yarışmalarda dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.

CHP’li Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, “Dalaman Belediyesi, Ortaca Belediyesi ve Ege Yolcu Dergisi ile birlikte bu yıl altıncısını düzenlemiş olduğumuz şenliğimize hoş geldiniz. Ben bu köprüye Baktığımda Cumhuriyeti ve Atatürk’ü görüyorum. Bu köprü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Cumhuriyetimizin yöremize ilk hizmetidir. Ben bize bu mirası bırakan Gazi Mustafa Kemal’i ve silah arkadaşlarını saygı ile anıyorum. Sizlerin katılımıyla bugün bu etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Ortacalı ve Dalamanlı tüm vatandaşlarımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek ise “Burası artık Dalaman ve Ortaca halkının ortak kullanım alanı. Yedi yıldır süren bu etkinlik, uzun yıllar devam edecek. Ben bu duygu ve düşüncelerle herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi

Sahneye çıkan yerel sanatçılar, birbirinden güzel şarkılar okudu. İzleyiciler şarkılar eşliğinde coştu. Hediye çekilişinin yapıldığı şenlik eğlenceli geçti.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest