Ayten’in Katil Zanlısı Adliyeye Sevk Edildi…

Bodrum ‘da ortadan kaybolduktan 45 gün sonra ormanlık alanda cesedi bulunan 17 yaşındaki Ayten Kıvılcım’ın katil zanlısı olarak erkek arkadaşı adliyeye çıkartıldı.

Edinilen bilgiye göre, Bodrum’da evden ayrılan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Milas Ticaret Meslek Lisesi 3. sınıf öğrencisi Ayten K.’nın cesedinin bulunmasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında 17 yaşındaki M.E.İ., Gaziantep’de düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.
4 ayrı ekip tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonunda Gaziantep’de gözaltına alınan şüphelinin yaşı küçük olduğu için ifadesi Bodrum’da savcı gözetiminde alınıyor. 

13 Temmuz 2010′da ‘Bakkala gidiyorum’ diyerek Bodrum Torba’daki evinden ayrılan Milas Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Ayten Kıvılcım’dan (17) 45 gün boyunca haber alınamamıştı. Jandarmanın ev ve çevresinde köpeklerle yaptığı araştırmalardan da sonuç alınamadı. Kıvılcım Ailesi’nin umutları, Bodrum ve Milas AKUT ekiplerinin 21 Ağustos’da yaptığı aramayla hüzne dönüşmüştü. AKUT ekipleri kısa sürede Ayten’in cansız bedenini Torba Mahallesi’ndeki ormanlık alanda yorgana sarılı halde bulmuştu. Olayla ilgili geniş kapsamlı soruşturma başlatan jandarma ekipleri, Ayten’in Milas Ticaret Meslek Lisesi’nden sınıf arkadaşı ve aynı zamanda erkek arkadaşı olan M.E.İ.’yi gözaltına almıştı.

İkinci kez gözaltına alınan M.E.İ. bu kez Ayten’in katil zanlısı olarak adliyeye sevk edildi. Zanlı jandarma ekipleri tarafından adliyenin ön girişinden değil, otopark olarak ta kullanılan alandan içeriye alındı.  

Paylaş
  • gplus
  • pinterest