bakan-soylu-en-buyuk-reform-anayasa-reformu_1Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, yeni anayasanın birlik ve beraberlik temelli olacağını söyleyerek, “Bizim en büyük reformumuz Türkiye adına Anayasa reformudur” dedi.

Süleyman Soylu,  Köyceğiz Belediye binası ile Köyceğiz Kulak Mesire Yeri’nin açılışını yaptı, 37 çocuğa bisiklet dağıttı. Burada bir konuşma yapan Süleyman Soylu, bu yıl 1 milyon kişiyi İŞKUR vasıtasıyla işe yerleştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Soylu,  Anayasa çalışmalarıyla ilgili de şunları söyledi:

“Bizim en büyük reformumuz Türkiye adına anayasa reformudur. Anayasanın ruhu bizim birlik ve beraberlik içerisinde yaşayacağımızı öngörüp, yıllarca bu ülkede halının altına süpürülen ve yüzleşmekten korktuğumuz itilaflarımız üzerinden güya bizi ayırmaya çalışan anlayışları birleştiriyor. Biz eğer ikinci sıçramamızı güçlü bir şekilde yapabilme kabiliyetini ortaya koyacaksak, bunu bugünkü yazılı kurallarını tam da milletin değerleriyle ve beklentileriyle beraber örtüştüren bir anayasa ile sağlayabiliriz. Bizim en büyük reformumuz Türkiye adına anayasa reformudur. Bir anayasanın ruhunun, milletin ruhu olması gerekir. Otoriter bir devlet anlayışı içerisinde değil, tam tersi birey olarak temel hak ve özgürlükler odaklı bir anayasa elbette ki Türkiye’nin ve milletimizin arzu ettiği anayasadır.”

bakan-soylu-en-buyuk-reform-anayasa-1Şeffaf, ne söylediği anlaşılabilir, milletle paylaşılan ve paylaştıkça da milletin kabulünü bir şekilde oluşturan bir anayasa çizgisini hep beraber gerçekleştireceklerini anlatan Süleyman Soylu, “İşte şimdi yepyeni bir anayasayı yani bu milletin bütün fertlerini kendi içerisinde rahatça ifade edebilen, herkesin kendisini onda görebildiği yepyeni bir anayasa ile inşallah 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşacağız” diye konuştu.

Bakan Soylu Dalyan’ı Ziyaret Etti

Köyceğiz Belediye binası ile Köyceğiz Kulak Mesire Yeri’nin açılışını yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, daha sonra Dalyan’a geçerek esnafı ziyaret etti. Bakan Soylu’ya AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, Muğla Valisi Amir Çiçek, Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Muğla AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk ve çok sayıda partili eşlik etti. Dalyan İskelesi’nde bir süre yürüyen Bakan Soylu, vatandaşlarla sohbet etti, esnaf ziyaretinde bulundu.

suleyman-soyluBakan Soylu çekimleri Dalyan’da yapılan “Mezarcı” filminin yönetmeni Talip Karamahmutoğlu ile bir süre sohbet etti. Kaya Mezarları’nın önünde hatıra fotoğrafı çektiren Bakan Soylu, daha sonra Dalaman Havaalanı’na hareket etmek üzere Dalyan’dan ayrıldı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest