yunan-adalarina-da-bayram-dopingiTatilini Bodrum başta olmak üzere diğer turistik kentlerde geçiren Türkler, günübirlik turlarla Yunan adalarını da geziyor. Cumartesi gününden itibaren Bodrum’dan Yunan adalarına giden tatilcilerin sayısının 4 bini aştığı belirtilirken, bayram sonuna kadar ise 20 bini bulması bekleniyor.

Bodrum, Fethiye ve Marmaris’te bayram tatilini geçiren yerli turistler, sadece bulundukları yerlerde kalmakla yetinmedi. İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Mersin ve Konya gibi büyük illerin yanı sıra Almanya ve Hollanda’dan da gelenlerin çoğu, Muğla’ya komşu Yunan adalarını da gezdi. Yunan adalarına sefer düzenleyen firmanın yetkilileri feribot seferlerinin yüzde 80 doluluk oranlarına ulaştığını belirtti.

UCUZLUĞU İLGİ ÇEKİCİ

Bodrum’dan Yunan adalarına gidenler, Muğla Büyükşehir Belediyesi Liman İşletmeleri Gümrük Alanı’nda hareketlilik yarattı. Bu sabah, Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’na gitmek için gelen yerli ve yabancı turistlerin yoğunluğu nedeniyle zaman zaman kapı önünde kuyruk oluştu.

yunan-adalarina-da-bayram-dopingi-1Yunan adalarına gidenler arasında bulunan iş adamı Cem Alkan, “İstanbul’dan zor bir yolculukla Bodrum’a geldik. Kos’ta gezeceğiz. Güzel bir plaj bulursak denize de gireceğiz. Yunan lezzetlerini, yemeklerini tatmak istiyoruz. Daha ucuz olduğu için alışveriş yapacağız. Daha uygun olduğu için tercih ediyoruz. Daha önce de gitmiştik, keyifli bir gün geçirmeyi planlıyoruz” dedi.

DOLULUK YÜZDE 80′E ULAŞTI

Bodrum Feribot Acentesi Müdür Yardımcısı Özgür Meral, Yunan adalarında fiyatların daha uygun olmasının ilgi çektiğini belirterek şöyle konuştu:

“Yunan adalarına bilet satışı sağlayan üç firma var ve günlük dört sefer yapılıyor. Cumartesi gününden itibaren Yunan adalarına gidenler 4 bin kişiyi aşarken, uzun bayram tatili sonuna kadar 20 bini aşması bekleniyor. Bu seferlerde doluluk oranları yüzde 80′e ulaştı ve çoğunluğunu ise yerli turistler oluşturuyor. Turistler, günübirlik feribotlarla Yunan adalarına geçerek, tatillerini değerlendirdiler.”

yunan-adalarina-da-bayram-dopingi-2Bazı tatilciler ise günübirlik turlarla Bodrum’un eşsiz koylarında denize girmeyi tercih ederken, bazıları ise dünyaca ünlü Kargı Plajında denize girerek güneşlendi. Sıcaklar nedeniyle, tatilciler deniz kenarında oturmayı tercih etti. Sahilde zaman zaman oturacak yer kalmadı. İşletmeler ise, bayram hareketliliğinden memnun kaldı.

FİYATLAR DEĞİŞİYOR

Bodrum- Kos bir kişi tek yön 17 Euro, gidiş- dönüş 19 Euro, bir kişi farklı gün gidiş-dönüş 30 euro; aynı fiyatlamanın Turgutreis- Kos içinde geçerli olduğu belirtildi. Bodrum ve Turgutreis’ten Rodos, Leros, Kalimnos adalarına gidiş ve dönüş ücretlerinin 25 ila 67 euro arasında değiştiği ifade edildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest