bayram-yolculuguna-tatli-mola-_1Bodrum’a bayram tatili için gelenlere polis sürpriz yaparak, gerçekleştirdiği yol denetiminde durdurduğu sürücülere mandalina lokumu ve mandalina kolonyası ikram etti.

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Bölge Trafik Denetleme ekipleri, ceza yerine sürücüleri lokumla karşıladı. Trafik Denetleme İstasyon Amiri Komiser Semih Kırbaşcı öncülüğünde, Bodrum kent merkezine 13 kilometre mesafede denetim noktası oluşturan ekipler, sürücüleri aşırı hız yapmamaları ve emniyet kemerleri takmaları konusunda uyardı. Bodrum’un ünlü mandalina lokumu ile mandalina kolonyasını ikram etti. ‘Trafik kurallarına Uyalım Sevdiklerimez Ulaşalım’, ‘Güvenli Sürüş Hayat Kurtarır’ ve ‘Trafik Hayattır’ yazılı dikkat edilmesi gereken kuralları hatırlatan broşürleri dağıttı.

Aşırı hız ve virajda hatalı solama cezasıyla karşılaşacağı sanan tatilciler, ceza tutanağı yerine ikramlarla karşılaşınca başta şaşırdı sonra sevindi. Bazı yerli turistler, kahkaha attı.

İstanbul’dan tatile gelen emekli diş hekimi evli ve iki çocuk annesi Betül Şahin, “Bayram tatili için Bodrum’a geldik. İki üç kalıp Antalya’ya geçmek istiyoruz. Bodrum girişindeki uygulama bizleri önce şaşırttı sonra güldürdü. Trafik polisleri çok kibar ve güleryüzlüydü ayrıca lokumun yanında yapılan uyarılarda gerçekten çok tatlı ve gerçekti. Biz de tüm sürücülere hız yapmamaları ve yollarımızın bayramda kan gölüne dönmemesi için uyarılarda bulunuyoruz. Trafik canavarı yeter ki içimizde olmasın” dedi.

Bodrum’a son üç günde yaklaşık 7 bin 500 aracın girdiği tespit edildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest