Toplanan İmzalar Belediye Başkan Vekili Nevcihan Özcan’a Verildi

Bodrum Yalıkavak beldesinde bir grup, ”Kenan Evren Caddesi” isminin ”Aratepe Demokrasi Caddesi” olarak değiştirilmesi için topladıkları dilekçeleri Yalıkavak Belediye Başkanlığına verdi.
Bodrum Demokratik Düşünce Platformu’na üye bir grup topladıkları yaklaşık 450 dilekçeyi Yalıkavak Belediyesi Başkan Vekili Nevcihan Özcan’a teslim etti.
Şehbal Şenyurt, grup adına gazetecilere yaptığı açıklamada, platform olarak daha önce de Kenan Evren hakkında suç duyurusunda bulunduklarını anımsattı. ”Kenan Evren Caddesi” isiminin değiştirilmesi için çalıştıklarını belirten Şenyurt, ”Darbeler felsefesinin sorgulanmasını istiyoruz. Böyle kültür merkezi, sokak gibi yerlere bu kişilerin isimlerinin verilmesi darbe felsefesinin ödüllendirilmesidir. Eski isimlerin, toplumun kendi inisiyatifiyle çıkardığı isimlerin, geri kazanılmasını istiyoruz. Bu caddenin isminin ‘Aratepe Demokrasi Caddesi’ olmasını istiyoruz” dedi.

Şubat Ayı Meclis Toplantısı Gündemine Alacağız   

Yalıkavak’ta yaşayan platform üyesi Necdet Oğuz ise Yalıkavak’ta darbe yapmış bir generalin isminin bir caddeye verilmesini istemediklerini ifade ederek, ”Etkinliğimiz sabah engellenmek istendi. Karakola davet ettiler, eylemi durdurmamızı istediler. Karakolda yaptığımız görüşmeler sonucunda bazı prosedürleri yerine getirdik ve dilekçe toplamaya devam ettik. Dilekçe toplama kampanyası devam edecek. Sonuca ulaştığımızda da şenlik havasında kutlamayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Yalıkavak Belediyesi Başkan Vekili Özcan da vatandaşların daha önce de bu tür talepleri olduğunu dile getirdi.

Kendisine iletilen dilekçeleri değerlendireceğini kaydeden Özcan, ”Bu kadar dilekçeyi göz ardı edemem, yüzlerce dilekçe geldi. Şubat ayındaki meclis toplantısında konuyu gündemimize alacağız. İnşallah Şubat ayında gider caddeye yeni ismini asarız. Eğer platform üyeleri bir şenlik hazırlarsa onlarla oluruz” dedi.

Paylaş
 • gplus
 • pinterest

Yorumlar

 1. Melahat İncebelli
  31 Mayıs 2011 at 19:04

  Yanlış hatırlamıyorsam bu Bodrum Demokratik Düşünce Platformu denen hikaye,
  anayasa oylamasında Yetmez Ama Evet diyen AKP sempatizanları.
  Kenan yargılanacak diye solu likide edenler…
  yıllardır orada duran uyduruk bir sokağa mı taktınız.

  Bak seçimler geliyo, partiniz bir kez daha iktidar olursa ,yeni bir anayasa vaad ediyor.
  E hadi destek çağrınız yok mu ?

  Melahat İncebelli

 2. Abdülgaffar Çabukatlar
  15 Ağustos 2011 at 14:31

  Bunlar sosyete solcular ! ‘‘ Solcu Sosyete ‘‘
  Solculuk adına ; AKP cilik, Liberalizm savunuculuğu yapıp , Anayasa oylamsında sol u likide edenler…
  Kenan yargılanacak, Çağdaş hukuk düzeni kurulacak diyen sahte solcular.
  Bu söylenenleri yazın bir yerlere. Kenan Evren caddesinin ismini de ; Lokavtın insanlık suçu olduğu anayasayı da biz getireceğiz.
  Yeter ki umudumuz, Liberalizm olmasın, Emek olsun,sınıf olsun,
  Umudunu Yitirmeyenlere selam olsun.

  Abdülgaffar Ç.atlar

Yorumlara Kapalı.