saglik-vakfi-etkinlik3Cerebral Palsye (Serebral Palsi) hastalığına farkındalık uyandırmak için, Ressam Valentina Chernykh ve Bahçeşehir Koleji Görsel Sanatlar Öğretmeni  Salih Uygun tasarladı, Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencileri ve Bahçeşehir Koleji öğrencileri boyadı…

Ressam Valentina Chernykh, Hindistan’da kelebeklerin, çocukların dileklerini gerçekleştirdiğine inanılıyor, bu düşünceden yola çıkarak bu çocukların her birinin bir kelebeği olsun ve dileklerini gerçekleştirsin istedim.” Dedi.

Bu farkındalıkla, Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsü öğrencileri, Görsel Sanatlar Öğretmeni Salih Uygun ve Müzik Öğretmeni Aybüke Karakullukçu ile Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Öğrencileri birlikte bahçemizdeki bir duvarı rengarenk boyadılar.

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Müdüresi İlknur Şengül; “Türkiye’de ne yazık ki her 8 saatte 1 Serebral Palsi’li çocuk dünyaya geliyor. Bizim amacımız bu hastalığın varlığını hatırlatmak ve farkındalığını arttırmaktır.” diye konuştu.

saglik-vakfi-etkinlikBodrum Engelliler Sağlık Vakfı Halkla İlişkiler Sorumlusu Pelin Alaçam, önümüzdeki sonbahar döneminin yoğun olduğunu, gelecek hafta Bodrum Cup yarışları için 3. Kez bayrak boyayacaklarını ve 19 Ekim’de Oasis Kültür Merkezinde açılacak olan Mozaik Sergilerine tüm Bodrum Halkını davet ettiklerini belirtti.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest