Mehmet Kocadon CHP’ li, Ak Parti’li Derken DP’ye Genel Başkan Oluyor…

Muğla’nın Bodrum İlçesi Belediye Başkanı DP’li Mehmet Kocadon, kendisi hakkında ortaya atılan partisinden istifa ederek Ak Parti yada CHP’ye geçeceği iddiaları ile ilgili olarak Ocak ayında partisinden Genel Başkanlık için aday olabileceğini söyledi.

Son dönemlerde hakkında çıkan iddialardan rahatsızlık duyduğunu partisinden kesinlikle istifa etmediğini ama düşündüğünü kaydeden Kocadon, “Bu iddiaların ardından ilçe başkanımızın beni DP Genel Başkanlığına aday göstermesi büyük ilgi gördü. Önümde 1 haftalık bir süreç var, bu süreci değerlendireceğim ve genel başkanlığa aday olup olmayacağım netlik kazanacak” dedi.

2 dönem, Ortakent- Yahşi Belediye Başkanlığı yaptıktan sonra son yerel seçimlerde rakiplerini geride bırakarak Bodrum Belediye Başkanlığı görevini devralan Kocadon, 15-16 Ocak tarihleri arasında yapılacak kongre öncesi başta Ak Parti olmak üzere birçok partiden teklif aldığını belirterek, “İlçe başkanımızın hakkımda çıkan ‘Partiden istifa edecek’ şeklindeki iddialara ‘Biz onu genel başkanlık koltuğunda görmek istiyoruz’ söylemi herkesten büyük ilgi gördü. Bu açıklamanın ardından herkes beni telefonla arayıp aday olmam durumumda destek verecekleri sözünü verdi. Eğer partim bana böyle bir görevi verirse asla kaçmam. Görüşmelerim olumlu geçiyor. Kongreye yeterli bir süre var. Aday olup olmayacağım önümüzdeki 1 haftalık süreç içerisinde belli olacak. Bodrum’a daha iyi hizmet vereceksem kesinlikle her türlü görevi seve seve yaparım” dedi.

DP’den Bodrum Belediye Başkanı olmasına rağmen hükümetten büyük bir destek aldığını kaydeden Kocadon, “Şu anda Bodrum’un yatırımları için hükümetle uyum içerisinde çalışıyoruz. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Bodrum’a geldiğinde bize destek vereceğini söyledi ve verdi. Başbakan Erdoğan, Bodrum’un son 2 yılda tüm yatırımlarının önünün açılmasını sağladı, Gümbet’e yapacağımız yeni liman için Ak Parti hükümetinden sınırsız destek aldım. Benim hiçbir partiyle özellikle iktidardaki partiyle kavga etmem söz konusu olamaz. Bu Bodrum’un zararına olur. Bu nedenle iktidar partisiyle uyum içerisinde çalışmayı hizmetin gereği olarak görüyorum. Ancak şu anda partimden memnunum ve kesinlikle istifa etmeyi düşünmüyorum” dedi.

Parti Tabanı Kocadon’u Destekliyor

DP Bodrum İlçe Başkanı Beyler Koca ise Mehmet Kocadon’u genel başkanlık koltuğunda görmek istediğini belirterek, “3 dönem belediye başkanlığı yapan Kocadon, Muğla’nın yetiştirdiği ender siyasetçilerden. Bu yüzden Kocadon’a partilerden teklif yağıyor. Hüsamettin Cindoruk başkanlıktan ayrıldıktan sonra Kocadon’u genel başkan olarak görmek istiyoruz. 974 ilçe ve 81 il başkanının büyük bölümü ile görüştüm. Herkes Kocadon’u genel başkan olarak görmek istiyor. Kendisinin kararını bekliyoruz ve sonuna kadar başkanımızın arkasındayız” dedi.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest