bir-tohum-ek-projesi-(1)Muğla’da, “Bir Tohum Ek Projesi” kapsamında Emirbeyazıt İlkokulu bahçesine dördüncü sınıf öğrencileri tarafından, mısır, ayçiçeği ve domates tohumları ekildi.

Menteşe Kaymakamlığı, Menteşe Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kent Konseyi ve Yerel Tohum Derneği Muğla Şubesi tarafından geçen yıl “Bir Tohum Ek Projesi” hayata geçirildi. Bu yıl da devam edilen proje kapsamında, Kent Konseyi Muğla Yerel Tohum Grubu Başkanı Jale Eren ile Yerel Tohum Derneği Muğla Şube Başkanı Mehmet Bal’ın yerel tohumun önemi hakkında yapılan bilgilendirmenin ardından Emirbeyazıt İlkokulu bahçesinde, dördüncü sınıf öğrencileri kendi oluşturdukları alana; mısır, ayçiçeği ve domates tohumu ekti.

Kent Konseyi Muğla Yerel Tohum Grubu Başkanı Jale Eren, projenin amacının çocukları teknolojik ürün bağımlılığından uzaklaştırıp, onları toprakla, çiçekle, doğayla buluşturmak ve gelecekte daha sağlıklı bir nesil yetiştirilmesine katkıda bulunmak olduğunu belirterek, “Proje kapsamında okul öğrencileri ile bir araya gelerek onların bizzat kendilerine tohum ektirerek fidan sevgisini ve doğa bilincini kazandırıyoruz. Ayrıca geleneksel yerel tohumun önemi, dikimi, bakımı konusunda ayrıntılı bilgi sahibi oluyorlar” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest