Eğitim öğretim hayatına 2015 – 2016 döneminde başlayan Bodrum Bahçeşehir Okulları, ilk mezunlarını verdi.

bahcesehir8.sınıf öğrencileri arkadaşlarının, velilerinin ve öğretmenlerinin katıldığı bir törenle mezuniyet heyecanını yaşadılar. Okulun bahçesinde gerçekleşen kokteylin ardından, yönetici ve öğretmenleriyle birlikte sahneye çıkarak, büyük bir heyecanla öğretmenlerinden mezuniyet belgelerini alan öğrencilerin sahnedeki heyecanlı halleri izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

Okul yöneticilerinin derece yapan ilk üç öğrenciye plaket sunduğu törende; okul birincisi Kerem Cangır’ın yaş kütüğüne okulun ilk plaketini çakmasının ardından, mezun olan öğrenciler ile 7.sınıf öğrencileri arasında bayrak ve flama devir teslim töreni gerçekleşti. Müzik öğretmenleri ile birlikte aileleri için hazırladıkları ritm performansı gerçekleştiren ve alkışlar eşliğinde keplerini fırlatan yeni mezunlar, uzun süre sahnede dans ederek mezuniyetlerini kutladılar.

bahcesehir-1Tören sırasında bir konuşma yapan Okul Müdürü Barış Anıl; “Sevgili Gençler, sizler bu okulun ilk göz ağrılarısınız. Yıllar geçse de Bodrum Bahçeşehir Okulunun ilk mezunları olarak hafızalarda yer edeceksiniz. Çok yorulduğunuzu biliyorum. Bu okul çatısı altında kat ettiğiniz mesafeye ve başarılarınıza hep birlikte tanıklık ettik. Sizlerle ne kadar övünsek az. Şu ana kadar edindiğiniz her bilgi ve yaşadığınız her deneyim, gelecek yıllarınıza ışık tutacak, kendinize saygıyı, dürüstlüğü ve iyi niyeti yanınızdan ayırmazsanız eğer, mutlu bireyler olacağınıza inanıyorum. İçinizdeki merak duygusunu köreltmeden, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlılığınızı yaşamınızın her alanında hissederek yolunuza devam etmeye gayret göstereceğiniz de inancım tam.  Sanatı yaşamınızdan eksik etmezseniz hayatınızdaki zorlukların ruhunuzda yaratacağı her türlü olumsuzluğu iyileştirip evrilebildiğinizi görme fırsatınız olacaktır. İçinizdeki çocuğu korumanız dileğiyle; yolunuz açık olsun.” diyerek öğrencileri yeni hayatlarına uğurladı.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest