Yalıkavak Marina’nın ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan MOST Bodrum Turnuvası 22-25 Ağustos tarihlerinde.

most-5Yalıkavak Marina’da düzenlenecek turnuva, Merkezi Amerika’da bulunan ve geçtiğimiz yıl kuruluşunun 78. yılını kutlayan IGFA’nın (International Game Fish Association) kuralları çerçevesinde düzenlenecek.  Yalıkavak Marina ana gerçekleşecek olan MOST Bodrum Turnuvası’na bu yıl 50 sportif balıkçı teknesi ve 450 yarışmacı katılacak.

4 gün sürecek olan Turnuva esnasında özel donanımlı tekneler ile kılıç balığı ve ton balığı avlayacaklar ve tutulan balığın uzunluğu ve ağırlığına göre puan kazanacaklar. Ayrıca, yakalanan balıkları iyi durumda denize geri bırakma uygulaması ile balıkçılar daha fazla puan kazanacaklar. Tüm bu özel teknik ve özellikleri birleştiren “Offshore Big Game” kategorisinde düzenlenen MOST Bodrum Turnuvası tüm Sportif Balıkçılık hayranlarının ve Uluslararası misafirlerin heyecanla izlediği en popüler yarışmalardan biri haline geliyor.

Mekin Gözen (Gözen Havacılık YKB.), Turgut Konukoğlu (Sanko Holding), Necmettin Yay (Seafari Balıkçılık CEO’su), Av. Erim Bener (Bener Hukuk Bürosu), Sinan Kosif (Kosifler Grup), Av. Can Özer (Özer Hukuk Bürosu), Dr. Serdar Günseren (IGFA Türkiye) ve Mim. Sinan KURAN(KRN Mimarlık); hepsi kendi alanında uzman isimlerden oluşan Yönetim Kurulu üyeleri ile iş dünyasının Profesyonelleri MOST Turnuvasında bir araya geliyorlar.

2017 yılında yakalanan 116kg’lık Ton Balığı ile “Türkiye Turnuvalar Rekoru” kırılan MOST Bodrum turnuvası, Yalıkavak Marina’nın ev sahipliğinde bu yıl da son derece heyecan verici bir festival atmosferini garanti ediyor! Büyük balığın büyük kupayla beraber, sürpriz ödüllerde kazandırdığı, sportif balıkçılığın “Formula 1”i MOST Bodrum turnuvası, 22-25 Ağustos tarihleri boyunca Ege’nin benzersiz, derin mavisinde, heyecan dolu anlar, nefes kesen deneyimler yaşamak isteyenleri bekliyor!

Paylaş
  • gplus
  • pinterest