ogrencilere_geri_donusum_semineri-(3)Bodrum Belediyesi tarafından TED Bodrum Koleji öğrencilerine Ambalaj Atıkları Geri Dönüşümü ve Geri Kazandırılması konularında seminer verildi.

Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen seminerde ilkokul öğrencilerine, çevre bilinçlendirmesini artırmak ve atıkların geri dönüşümünün önemini vurgulamak amacıyla bilgilendirmeler yapıldı. Bodrum Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği seminere TED Bodrum Koleji öğretmenleri ile 400′e yakın 7 ile 10 yaş arasında ilkokul öğrencisi katıldı. Eğitime katılan öğrencilere Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) Sertifikası ve ilkokul için Çevre Eğitim Kitabı verildi.

Birçok okulda verilen eğitimin Bodrum’daki diğer okulları da kapsayacağını belirten Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Memduh Bölük, “Çevre bilinçlendirme eğitimi ile öğrencilere çevre, çevre kirliliği ve çevre kirliliği çeşitleri hakkında genel bilgiler veriyoruz. Öğrencilerin özellikle su tasarrufu, enerji tasarrufu ve geri dönüşüm konularında çevre kirliliğini önlemeye ve çevreyi korumaya yönelik olumlu davranışlar edinmelerini hedefliyoruz” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest