bodrumda-gezi-eylemlerinde-olenler-anildi-(2)Bodrum’da düzenlenen eylemde, üçüncü yıl dönümünde Gezi Parkı olaylarında yaşamlarını yitirenler anıldı. Ölenlerin hep bir ağızdan isimleri okundu.

Birleşik Haziran Hareketi Bodrum oluşumu öncülüğünde yaklaşık 120 kişi, “Gezi Parkı” olaylarının üçüncü yıl dönümünde, dün saat 19.00′da, Bodrum Belediye Meydanı’nda bir araya geldi. Eyleme destek veren CHP Bodrum İlçe Sekreteri Adalet Güler, açıklamayı okudu. Öncesinde “Gezi”de ölenlerin isimleri okundu. Her okunan isimden sonra eyleme katılanlar “burada” diye karşılık verdi. “Gezinin izinde, buradayız, bir aradayız yazılı” pankart açan grup, “Her yer Taksim, her yer direniş” sloganı attı.

Ardından açıklamayı okuyan CHP Bodrum İlçe Sekreteri Güler, “Tam 3 yıl oldu. Gezi Parkı başta olmak üzere, yaşam alanlarımıza amansız ve hukuksuz saldıranların karşısında omuz omuza verdik. Gençlerimizin yaratıcı zekasıyla, annelerimizin kucaklayan şefkatiyle, işçi kardeşlerimizin emekten gelen gücüyle, kadınlarımızın gür sesiyle, LGBTİ bireylerimizin ‘biz de varız’ çığlığıyla el ele verip dayanışmamızı ve direnişimizi büyüttük. Gezi, bu ülkenin imdat çığlığı, direnme refleksi, derin bir nefes alışıdır” dedi.

Topluluk açıklamanın ardından sessizce dağıldı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest