pamuk-eller-yunlere-kadem-(1)Bodrum Belediyesi Kadın Danışma ve Eğitim Merkezi’nin (KADEM) hazırladığı “Pamuk Eller Yünlere” projesiyle, engellilere battaniye üretilmeye başlandı. Projenin amacının engellileri mutlu kılmak olduğu açıklandı.

Bodrum KADEM tarafından bir ay önce “Pamuk Eller Yünlere” projesine başlandı, Sekiz kişilik ekiple, engelliler için yün motiflerden diz battaniyeleri üretimine geçildi. Ülke genelinden gelen yün desteğiyle, şu ana kadar 40 battaniye üretildi.

Önce Yürekleri Sonra Dizler Isıtılacak

Çalışma hakkında bilgilendiren KADEM eğitmenlerinden Hilal Karakaş, “Yaklaşık bir ay pamuk-eller-yunlere-kadem-(3)önce başlatmış olduğumuz bu projeyi kapsamlı olarak hazırladık. Tığ örgü bilmeyen, şiş örgü yaptı. Hiç örgü bilmeyen ise yün bağışı yapıyor. ‘Vaktim var ama yünüm yok’ diyene ise bağışlanan yünleri gönderiyoruz. Onlar da motifleri oluşturuyor. Bu nedenle bu proje hem kapsamlı hem de uzun vadede devam edecek. Mumcular, Yakaköy, Turgutreis gibi birçok mahallemizden destek gören projemize şehir dışından da destekler var. Amacımız renkli motiflerle birlikte engelli vatandaşlarımızın önce yüreklerini sonra dizlerini ısıtmak ve onlara küçük bir hediye sunmak” dedi.

Desteklerin önemli olduğunu belirten Karakaş, “Herkesin bu duyarlı projeye bir şekilde destek vermesini bekliyoruz. Çünkü amacımız engelli vatandaşlarımıza renkli küçük pamuk-eller-yunlere-kadem-(2)hediyeler vererek onların hayatını mutlu kılmak, renkli kılmak. Uzun bir süre devam edecek olan projeyi ileride de yaşlı vatandaşlarımıza omuz şalı olarak yapmayı ve ulaştırmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Destekte bulunmak isteyen vatandaşların Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne ulaşarak bilgi alabileceği belirtildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest