bodrum-saglik-vakfi-(2)Engellilerin eğitim ve tedavi gördüğü Bodrum Sağlık Vakfı ile Avusturya’daki Integrative Hofgemeinschaft Loidholdhod arasında imzalanan protokol ile engellilere yönelik birlikte proje üretmek için çalışmalar başlatıldı.

Merkezi Viyana’da bulunan, engellilere yönelik tedavi ve eğitim veren Integrative Hofgemeinschaft Loidholdhod Vakfı’nın Başkanı Achim Leibing bugün Bodrum Sağlık Vakfı’nı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Biçer ile iş birliği protokolüne imza attı. Bodrum Sağlık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Biçer, yönetim kurulu üyeleri ve Tasarım Köyü sahibi Faruk Malhan tarafından ağırlanan Achim Leibing, Turgutreis mahallesinde bulunan engelli rehabilitasyon merkezinde düzenlenen törende engelli bireyler için çalışan iki önemli kuruluş arasında iş birliği protokolü imzalandı. İmza töreni sonrasında konuşan Ahmet Biçer, kurulan ilişkinin her ülkenin engelli bireyleri açısından uluslararası önem taşıdığını belirterek “Vakıf olarak ilk kez kurduğumuz bir uluslararası ilişki ile engellilerimizin geleceğine yönelik daha iyi ve geniş çaplı çalışmalar yapacağımıza inanıyoruz. Yukarı Avusturya’da sürdürülebilir tarım yapan bu vakfın bizi de bu yönde yönlendireceğini düşünüyorum. Bir iş birliği niyeti beyan ettik. Birlikte çok önemli şeyler yapacağımıza inanıyorum. İnşallah bu imza, iki vakıf için de çok yararlı olur” dedi.

Sadece vakıfların değil ülkelerin bile sürdürülebilir tarım hedefleri olduğunu ifade eden Biçer, organik tarım ve hayvancılık konusunda Avusturyalı vakıftan çok faydalanacaklarını söyledi.

Bodrum’a ilk defa geldiğini belirten Achim Leibing, yeşil alan içerisindeki vakıflarla bu tür anlaşmalar imzaladıklarını belirterek “Bir süre önce tanıştık ve ne yapabiliriz, diye çalıştık. Sonunda da böyle bir anlaşmaya imza attık. Çok iyi sonuçlar alacağımızı düşünüyorum. Vakıflar arasında bu çalışma umarım güzel bir süreç içinde ilerler. İki vakfın uyumu ile güzel şeyler olacak diye düşünüyoruz” dedi. Her iki ülke vakfı bünyesindeki engelli bireylerin ve ailelerinin, istihdam yaratmaya yönelik çalışmaları, projeler, sempozyumlar engelli eğiticilerin eğitimi, hukuki ve sosyal gelişim sağlamaya yönelik mevzuat çalışmaları gibi konuları içeren iş birliği protokolünün imzalanmasının ardından Leibing, merkezi gezerek öğrencilerle tanıştı. Bodrum Sağlık Vakfı Rehebilitasyon Merkezi’ndeki çalışmaları yerinde gözlemleyen Leibing, bol bol fotoğraf çekti.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest