bodrumda-su-jeti-ve-flybord-sampiyonasi-(1)Bodrum’da düzenlenen Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın 1′inci ayak yarışları, sıralama turlarıyla başladı.

Son yıllarda Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun (TMF) düzenlediği şampiyonalarda ev sahipliğini artıran Bodrum’da, bu yıl yapılan Enduro ve ATV şampiyonasının ardından Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın ilk ayağı yapıldı. Halikarnas Motor Sporları Kulübü’nün (HMK) ev sahipliğindeki yarışlara yedisi kadın 31 sporcu kayıt yaptırdı. Sporcular, Kumbahçe sahilinde antrenman turlarının ardından sıralama turlarına çıktı.

TMF Yönetim Kurulu Üyesi ve HMK Başkanı Faysal Şefkatlioğlu 30 Nisan-1 Mayıs tarihlerini kapsayan şampiyonanın bayanlar kupası ve flyboard ile toplam yedi kategoride bodrumda-su-jeti-ve-flybord-sampiyonasi-(2)yapıldığını söyledi. Yarışların dünya şampiyonası standartlarında olması için kural değişikliği yaptıklarını belirten Şefkatlioğlu, bu nedenle sporcuların toplu çıkışlarında koşarak su jetine bineceklerini söyledi. Özellikle motosikletle dünya çapında dereceler aldıklarını belirten Şefkatlioğlu, su jeti ve flyboardda dünya çapında dereceler elde etmeye başladıklarını, ilerleyen yıllarda başarılarını artıracaklarına inandığını söyledi.

Bodrum’da su jeti şampiyonasına katılan sporcuların antrenmanları devam ederken; daha açıkta farklı illerden yaklaşık 400 sporcunun katılımıyla yelken yarışlarının yapılması spor turizme güzel bir örnek oldu.

TMF Yönetim Kurulu Üyesi Şefkatlioğlu, “Bu yıl Bodrum’daki organizasyonlara ‘Spor su-jeti-sampiyonasi-bodrumturizmin geleceğidir. Bodrum, turizmdir’ sloganıyla hazırlandık. Bu organizasyonların Bodrum turizmine katkısı olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest