milasta-olumlu-kazalari-protesto-eden-halk-bodrum-yolunu-3-saat-ulasima-kapadi-ek-fotograflar_2Milas’ta yaşayan vatandaşlar, ölümlü kazaların olduğu ve önlem alınmadığı gerekçesiyle Bodrum- İzmir karayolunu ulaşıma kapadı. Karayolunda 10 kilometreyi bulan araç kuyruğu oluştu. Yaklaşık 3 saat boyunca yolu kapatan göstericiler, jandarmanın gerekli tedbirlerin alınacağı sözünü vermesi üzerine ikna olup yol açtı.

Bodrum- İzmir Karayolu Bafa Mahallesi Dörtyol Mevkii’nde son olarak bugün saat 10.30′da ölümlü kaza meydana geldi. Otomobilinden inen 30 yaşındaki sürücü Ayşegül Erarslan, yolun karşısındaki bir dükkandan alışveriş yaptıktan sonra tekrar aracına dönmek isterken, 23 BH 735 plakalı kamyonun altında kalarak ağır yaralandı. Erarslan, kaza sonrası hayatını kaybetti.

milasta-olumlu-kazalari-protesto-eden-halk-bodrum-yolunu-3-saat-ulasima-kapadi-ek-fotograflar_1Yaklaşık 7 ay önce yol yapım çalışmalarına başlanması nedeniyle bir şeridi kapatılınca, tek şeride düşen yolda, ölümlü kazaların yaşanması yüzünden tepkili olan insanlar, Erarslan’ın öldüğü kazayı öğrenince sokağa döküldü. Yaklaşık 2 bin kişi, saat 11.00′de, Bodrum ve İzmir’e giden yolu, her iki yönden ulaşıma kapadı. Ayrıca alternatif yolları da ulaşıma kapattılar.

Çok sayıda jandarma ve polis ekipleri, kara yoluna sevk edildi. Gösterici kalabalıkla konuşan güvenlik güçleri yolun açılmasını istedi. Ancak vatandaşlar, son bir hafta içinde 2′nci ölümlü kazanın olduğunu belirterek seslerini duyurmak için yolu açmayacaklarını ifade etti. Ayrıca Muğla Valisi Amir Çiçek ile görüşmek istediklerini söyledi. Yaklaşık 3 saat süren jandarmanın ikna çabaları sonrası vatandaşlar, gerekli önlemlerin alınacağı sözünü alınca yolu açtı.

milasta-olumlu-kazalari-protesto-eden-halk-bodrum-yolunu-3-saat-ulasima-kapadi1Göstericilerden evli olan 33 yaşındaki Erkan Sert, “Bir hafta önce köylülerimizden Niyazi Atıcı, markete alışverişe giderken yaşamını yitirdi. Bugün de İstanbul’dan aracıyla Bodrum’a tatile giden bir kadın sürücü aracını durdurup, yolun karşısına zeytinyağı almak için geçmek isterken yine kamyonun çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Saat 10.30′da 2 bin kişi tepki için eyleme başladık. Bafa’nın içinden geçen anayolda hiçbir hız kontrolü yok. Işık yok. Kaldırım yok. Acil önlem alınmasını istiyoruz” dedi.

KAMYON ŞOFÖRÜ KARAKOLA GÖTÜRÜLDÜ

Ayşegül Erarslan’ın ölümüyle sonuçlanan kazadaki kamyonun şoförü B.T., jandarma tarafından gözaltına alınarak Bafa Karakol Komutanlığı’na götürüldü. Erarslan’ın cesedi ise kaza yerinde yapılan inceleme sonrası hastane morguna kaldırıldı.

milasta-olumlu-kazalari-protesto-eden-halk-bodrum-yolunu-3-saat-ulasima-kapadi3Öte yandan izinde olan Milas Kaymakamı Fuat Gürel’in yerine vekalet eden Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan da kaza yerine geldi. Halkla görüşen Gödekmerdan, Vali Amir Çiçek’in başsağlığı dileklerini iletti. Yaşanan sorunun çözümü için çalışma yapılacağı söyledi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest