ak-parti-5Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete Bodrum’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Mete,  Bodrum ilçesinde gerçekleşen programda AK Parti hükümeti tarafından Bodrum’a yapılan yatırımları kurum müdürleri ile birlikte inceleyerek görüş alış verişinde bulundu.

Kadem Mete, “İlçe Başkanımızla beraber Bodrum’un korkulu rüyası olan, sel baskılarının yağmurlardan sonra adeta selle mücadele haline dönüşen ve sel baskınlarını önlemeye yönelik, Çukur Deresindeki bendi inceledik.

Orada başka bir olaya şahitlik ettik. Orada gördük ki nereden geldiği tam belli olmayan bir arıtmadan veya arıtma olduğunu söylemek mümkün değil, çünkü arıtmadan çıkan su, hem renk olarak hem de koku olarak o vasıfta olmaz. Bir kanalizasyon bağlanmış oraya, bir su akıntısı var, Bendin ön tarafında değil arka çıkış kısmında yerden kaynaklanan bir su birikintisi gördük. Videolarını da gördük, orada hem DSİ hem de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nü de bilgilendirdik. Konumumuzu attık. Şimdi muhtemelen bu saatlerde şimdi Milas tan yola çıktı arkadaşlar, üzerinde inceleme yapacaklar. Orada eğer bir arıtma tesisi varsa oradan arıtılmamış su geliyor oraya. Yani sizin de gazetecilik adına gidip görmenizi çok isterim. Bizim amacımız orada bağcıyı dövmek değil, üzüm yemeye gittik. Tesisi görelim, bendi görelim diye gittik ama öyle de bir olay gördük bunu da yetkililere aktardık. Onlarda gerekli incelemeleri yapıp bu çevre kirliliğine yol açan uygulamanın kimden ne şekilde tedavül ettiğini gerekli yasal İşlemleri yapacaktır.

Yine Bodrumun taşkınlarından korunması  için yapılan önlemlerden bir tanesi bu sel kapanı. Yapılacak olan sel kapanının yaklaşık 30 milyona  bir maliyeti olacağı söyleniyor. Bu rakam yani yüksek bir rakam, projesi hazırlandı. 2020 bütçesine aldırmaya çalışacağız ” dedi.

İl Başkanı Mete daha sonra ilçe yönetim kurulu toplantısına başkanlık etmek üzere basın açıklamasını tamamladı.

“BODRUM HER YAĞMURDAN SONRA VENEDİK’E DÖNÜŞMESİN”

Mete, “Tabi sadece Bakanlığımız yapacağı bu çalışmalarla çözülecek sorunlar değil, Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi’nin de kendi üzerlerine düşen görevleri de yapmaları lazım. Biz dereler üzerinde bendlerle, sel kapanlarıyla üzerimize düşen görevi yapacağız ama Belediyenin de kendi üzerine düşen görevi yapması lazım ki Bodrum her yağmurdan sonra Venedik’e dönüşmesin.” ifadelerini kullandı.

 

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest