bodrum-global-run-2016-(3)Bodrum’da 3′üncüsü bu yıl düzenlenecek “Bodrum Global Run”da 1000 sporcu iyilik için koşacak.

Global Liman İşletmeleri’nin Bodrum Cruise Port’un ev sahipliğinde 17 Nisan’da 3′üncüsünü gerçekleştireceği “Bodrum Global Run” ile ilgili basın toplantısı düzenlendi. Bodrum Cruise Port’da CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da katılımı ile düzenlen toplantıda Liman Müdürü Gonca Uygun etkinlik hakkında bilgi verdi. Bu yılki koşuda elde edilecek gelirle Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) ve Parıltı Derneği’ne katkıda bulunulacağını belirten Uygun “İyilik için koşulan geleneksel bu yarış, aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu kurumsal ve bireysel katılımla büyük ilgi görüyor. İş, sanat ve medya dünyasından ünlü isimleri ağırlamaya hazırlanıyoruz. Engelli sporcular, bu yıl da özel kategoride koşabilecekler” dedi.

gonca-uygunBodrum Belediyesi’nin desteği ile gerçekleştirilecek koşunun, spor turizmine katkı sağladığını belirten Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da “Aralıksız 3 yıldır Bodrum koşusu yapılıyor. Katılım her yıl biraz daha artıyor. Bu, ileriki yıllarda daha da artacak. Bodrum’un ekonomisine katkı sağlayan bir yarış olmaya başladı. Bunu örnek alan birçok spor grupları da Bodrum’da değişik aktiviteler yapmak için müracaat ediyorlar. Koşu tarihinde sporcuların bir kısmı aileleri gelerek hem koşacaklar hem tatil yapacaklar. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Bodrum Globan Run 2016

Koşu için 15 Şubat’ta başlayan kayıtlarda şu ana kadar müracaat edenlerin sayısının 900′ü geçtiği, 12 Nisan’da sona erecek kayıtlarda bu sayısının bini geçmesinin beklendiği bildirildi. Kategorilerinde dereceye girenlere çeşitli ödüllerin verileceği yarış, 17 Nisan’da Bodrum Cruise Port’tan başlayacak. 10 kilometrelik etabın geçileceği yarış, Cumhuriyet Caddesi, Atatürk Caddesi, Neyzen Tevfik Caddesi, Liman Yolu ve Tepecik Camisi güzergahında iki tur üzerinden yapılacak.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest