otel-kapandi-3Bodrum merkezinde ve Gümbet Mahallesinde otelleri bulunan bir şirket alacaklarını alamayınca otellerini kapattı.

İddiaya göre, Bodrum’da 6 otel işleten bir şirket, seyahat acentesinden alacaklarını alamayınca krize girdi. Şirket, çalışanlarının da maaşlarını ödeyemeyince otellerde adeta isyan çıktı. Otel yönetimlerinin terk ettiği otellerde kalan müşteriler hizmet alamayınca kaldıkları tesisleri terk ettiler.

Özellikle Gümbet Adnan Menderes Caddesi’nde bulunan otelde çalışan çok sayıda personel, biriken maaşlarını alabilmek için önce otel içinde daha sonra da otel girişinde eylem yaptılar. Otelin girişine barikat kurarak giriş ve çıkışları kapatan işçiler “İşçiyiz Haklıyız Hakkımız Alırız” sloganları attılar.

otel-kapandi-4Olay yerine sevk edilen çok sayıda polis ekibi önce işçileri sakinleştirdi daha sonrada otelden ayrılmak üzere olan müşterilerin can güvenliğini aldı. Otel yöneticilerine ulaşmaya çalışan polis ekipleri durum hakkında bilgi almak ve olayları yatıştırmak için uzun süre çaba sarf etti.

Eylem yapılan otelin mutfağında çalışan Mehmet Akay isimli usta, sıkıntılarını şu sözlerle anlattı:

“Çalışıp alın teri döktük, bayram demedik seyran demedik çalıştık ama hakkımızı alamadık. Geçtiğimiz Cuma günü kısa süren bir eylem yaptık, bize Pazartesi günü ödeme yapılacağına dair söz verilmişti ancak bugün ortada muhatap olacağımız hiç kimse yok. Paralarımızı ödemeden kaçtı gittiler. Bizler binlerce km. uzaktan Bodrum’a çalışmaya geldik. Hepimizin çoluğu çocuğu var, bizim hakkımızı versinler.”

Otelden ayrılmak zorunda olan müşteriler ise “Paramızla rezil olduk” sözleriyle kaldıkları tesisleri terk ettiler.

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest