saglik-icin-bas-pedala-(1)Bodrum’da düzenlenen etkinlikte bisikletseverler, halkı sağlıklı bir yaşam için bisiklet kullanmaya çağırdı.

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği tarafından dün Bodrum Belediye Meydanı’nda, “Sağlık İçin Bas Pedala” adlı bir etkinlik düzenlendi. Saat 13.00′te meydanda toplanan 30 bisikletli, İskele Meydanı ardından Kilise Meydanı’na kadar pedal çevirdi. Grup, sağlıklı bir yaşam için, halkı bisiklet kullanmaya davet etti. Sık sık “Arabadan in bisiklete bin” ve “Sağlık için bas pedala” sloganları atıldı. Açıklama yapan gruptan Ozan Vurucular, şöyle dedi:

“Çağımızın sorunu olan obezite kavramına farkındalık oluşturmak için bugün belediyemizin önünde toplandık. Bu projemizin adı ‘işte bisiklet.’ Amacımız obeziteye yönelik farkındalık oluşturmak. ‘Obeziteye hayır’ diyoruz. Bu problemi ortadan kaldırmanın yollarından birinin bisiklet olduğunu düşündük. Türkiye’deki tüm şubelerimiz bu konuya farkındalık oluşturmak istedi. Yani bu proje şekillenmesi bir beyin fırtınasıyla ortaya çıktı.”

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest