atv-sampiyonasi-bodrum-(6)Bodrum’da, Türkiye ATV Şampiyonası 2′nci ayak yarışlarında sporcular nefes kesen mücadelelerinde tozu dumana kattı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından Bodrum Halikarnas Motor Sporları Kulübü’nün (HMK) ev sahipliğinde, Türkiye ATV Şampiyonası’nın 2′nci ayak yarışları yapıldı. 9-10 Nisan tarihlerini kapsayan, Cumartesi günü magazin startı verilip sıralama turlarının yapıldığı yarışlarda sporcular, Kızılağaç mevkisindeki parkurda mücadele etti. 32 sporcunun kayıt yaptırdığı yarışlara 29 sporcu katıldı. 649 cc, 650cc üstü, iki çeker ve UTV kategorilerinde yapılan yarışlarda sporcular en iyi dereceyi elde etmek için kıyasıya mücadele etti. Doğal ve suni engellerin bulunduğu 13 kilometrelik parkurda beş tur üzerinden yapılan yarışlarda, araçları ile zaman zaman metrelerce havalanan sporcular heyecan yarattı.

atv-sampiyonasi-bodrum-(4)“Spor turizmin geleceğidir”

Bu yıl 2-3 Nisan’da Türkiye Enduro Şampiyonası 1′inci ayak yarışları, 9-10 Nisan’da ATV Şampiyonası 2′nci ayak yarışlarının yapıldığı ve 30 Nisan 1 Mayıs tarihlerinde Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın 1′inci ayak yarışlarının yapılacağı Bodrum’da, bu organizasyonlara “Spor turizmin geleceğidir. Bodrum turizmdir” sloganı ile hazırlıkların yapıldığı hatırlatıldı. TMF Yönetim Kurulu Üyesi ve HMK Başkanı Faysal Şefkatlioğlu, zorlu parkurda bazı sporcuların araçlarında maddi hasar oluştuğunu söyledi. Şefkatlioğlu, “Sporcular zorlu bir mücadelede ter döktü. İyi bir katılımın olduğu yarışta heyecan dolu anlar yaşandı. Katılanlar, doğal ve suni engellerin olduğu parkurda hem rakiple hem de doğa ile mücadele etti. Yarışların düzenlenmesinde katkıda bulunan federasyonumuza, yerel yöneticilerimize ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Bu arada yarışlarda HMK’dan Emin Durmaz, starta uzak bir noktada kaza geçiren bir sporcuyu yardım amaçlı aracına alıp devam ettiği öğrenilirken, yaptığının riskli olması nedeniyle diskalifiye edildi. Durmaz’ın, jüriye verdiği dilekçenin kabul edilerek yeniden yarışa dahil olduğu belirtildi.

3′üncü Ayak Yarışları 28-29 Mayıs’ta İstanbul’da

atv-sampiyonasi-bodrum-(9)Türkiye ATV Şampiyonası 2′nci ayak yarışları, ödül töreni ile sona erdi.  Kategorilerin, sporcuların kullandığı aracın özelliğine göre belirlendiği yarışlarda,  UTV kategorisinde Çağlayan Çelik, 650cc üstünde Burak Kaya ve 649 cc de Fatih Şengül birinci oldu.  Yarışların en dikkat çeken isimlerinden, iki çeker kategorisi birincisi Mehmet Saygın, genel klasmanda da ilk sıraya adını yazdırmayı başardı.  Sporculara kupaları organizasyonda görev alanlar tarafından verildi.

6 ayaktan oluşan şampiyonanın 3′üncü ayak yarışları 28-29 Mayıs’ta İstanbul’da yapılacak.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest