bodrumlu-sanatcilar-bodruma-sahip-cikiyorBodrum’da, rant uğruna yaşanan aşırı betonlaşmaya tepki, yelken bezine sanatçıların katılımıyla canlı performansla toplu halde yapılacak resimle tepki gösterileceği bildirildi.

Bodrum’daki aşırı yapılaşmaya ve yerel yönetimlerin devre dışı bırakılarak istenmeyen dev tesisler yapılmasına tepki göstererek 34 bin imza toplayan Bodrum Kent Konseyi bileşenleri arasında yer alan 60 resim, heykel, seramik, karikatür, fotoğraf ve karikatür sanatçısı 28 Mayıs Cumartesi günü “Fırçanı Al da Gel” sloganıyla etkinlik düzenliyor. Bodrum Belediye Meydanı’ndaki etkinlikte 80 metrekarelik bir yelken bezi üzerine katılımcılar tarafından, canlı performansla sanat eseri oluşturulacak.

Etkinlikle ilgili bilgi veren Bodrum Kent Konseyi Başkanı Hamdi Topçuoğlu, “Bodrum’da son zamanlarda artan rant uğruna aşırı yapılaşmaya, Bodrumlulara danışılmadan alınan tarihi, kültürel ve sosyolojik yapısına müdahalelere karşı ‘Fırçanı Al da Gel’ diyoruz. TOKİ, dini kültürel tesis gibi çeşitli nedenlerle cennet koyların imara açılmasını istemiyoruz” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest