bodrumda-darbe-sehitlerine-mevlit-(1)Bodrum’da darbe girişimine karşı mücadelede şehit olanlar için mevlit okutuldu.

Bodrum’da vatandaşlar, 15 Temmuz akşamından itibaren darbe girişimine karşı polise destek vermek ve yaşanılanları protesto etmek amacıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü önündeki demokrasi nöbetini sürdürüyor. Hava kararmak üzereyken toplanmaya başlayan vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar bekliyor. Dün (çarşamba) akşam saatlerinde ise AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp’in öncülüğünde şehitler için mevlit okutulduktan sonra vatandaşlara lokma ve tavuklu pilav dağıtıldı. Herhangi bir siyasi parti bayrağının olmamasına özen gösterilen etkinlikte din görevlileri tarafından ilahiler de okundu.

Bodrum İlçe Müftüsü Dr. Ali Ünal, Mevlid-i Şerif okunurken ettirdiği duasında “Ya Rabbel-Alemin, vatanımızda bir hainlik, bir hıyanet, bir terörle karşılaştık. Onlar bir hesap yaptılar ama senin hesabını unuttular. Ya rabbi sen ne büyüksün ki vatanımızı bu hainlerin hıyanetinden muhafaza ettin. Bu vatanı, bu devleti, bu milleti ve bütün İslam alemini bu hainlerin hıyanetinden muhafaza eyle. Bu şerefsizlerden muhafaza eyle. Akıllarını, kalplerini başkalarına satan, vatan, millet ve İslam düşmanlarından muhafaza eyle” sözlerine yer verdi.

 İstiklal Marşı Okundu

‘Bu vatan sahipsiz değil’, ‘Gün birlik günü’, ‘Vatan evlatları demokrasiye sahip çıktı’, ‘Aziz milletin demokrasi destanı’, ‘Dik duran millet, kazanan Türkiye’ yazılı dövizler taşıyan ve tekbir getiren vatandaşlar İstiklal Marşı okudu. Ses sisteminden ‘Mehter Marşı’ yayınlanırken, yoldan araçları ile geçen sürücüler de korna çalarak ellerinde Türk bayrağını dalgalandıranlara destek verdi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest