bodrumda-demokrasi-nobeti-suruyor_3Bodrum’da tutulan demokrasi nöbetinde ellerinde Türk bayrakları taşıyan halk, darbe girişimini lanetledi.

Darbe girişimi nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halkı meydanlara çağırması üzerine ülke genelinde başlayan demokrasi nöbeti, Bodrum’da da aralıksız tutuluyor. Dün (çarşamba) Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde toplanan vatandaşları, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan ve eşi Sevilay Gödekmerdan da yalnız bırakmadı.

Kaymakam Gödekmerdan, “Demokrasi bizim yönetim şeklimizdir ve bunu o hainler asla değiştiremeyecek. Demokrasimize darbe vuramayacaklar. Ben vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bugün burada hep birlikte ülke olarak bir tarih yazılıyor. Devletimize karşı yapılan bu hain saldırıları hep birlikte omuz omuza vererek püskürtmeyi başardık. Başkomutanımıza, cumhurbaşkanımıza, devletimize, bayrağımıza yapılan bu hain saldırıyı kınıyorum” dedi.

bodrumda-demokrasi-nobeti-suruyor_1Nöbete katılanlara Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan pilav dağıtıldı.

Demokrasi nöbetine Ayna Grubu Solisti Erhan Güleryüz de katılarak darbe girişimine tepkisini dile getirdi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest