bodrumda-filmmor-kadin-filmleri-festivali-basladi_1534_dhaphoto2Bodrum’da, Filmmor Kadın Filmleri Festivali kapsamında ilk filmin gösterimi yapıldı. Festivalde, 12 film gösterilecek.

İstanbul’da 12 Mart’ta başlayan 14′üncü Filmmor Kadın Filmleri Festivali, Hatay ve Adana’nın ardından Bodrum’da da start verdi. Fimmor Festival ekibi ve Bodrum Kadın Dayanışma Derneği’nin (BKDD) işbirliğiyle, Bodrum Cinemarine Sinemaları’nda ‘Diren’ filminin gösterimi yapıldı. 10 Nisan’da sona erecek festivalde, 12 film gösterilecek. Ücretsiz olarak gösterim yapılan festivalde, kadın konulu filmler izleyiciyle buluşacak.

BKDD Başkanı Figan Erozan, 14′üncüsü yapılan festivali 3′üncü kez Bodrum’da da gerçekleştirdiklerini belirterek, “Kadın Dayanışması Yaşatır” sloganıyla gerçekleştirilen festivalde, bir kez daha dayanışmanın ve birlikte olmanın ne kadar önemli olduğunu vurguluyoruz. Kadınların öldürüldüğü, tecavüze uğradığı, bir ülkede yaşıyoruz. Bu toplada da durumun ne kadar vahim olduğunu gösteriyor. Kadınların emek vererek yönettiği ve oynadığı filmlerin yer aldığı festivali Bodrum’da ağırlamak BKKD için çok önemli. Bu da Kadın Dayanışmasının bir örneğidir” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest